Lamborghini z rekordem sprzedaży. Urus hitem - Trends Magazines

Lamborghini z rekordem sprzedaży. Urus hitem

Lamborghini zamyka 2021 rok z rekordowymi wynikami sprzedaży. To dzięki modelowi Urus, który sprzedał się w dwa razy większej ilości niż najpopularniejszy dotychczas Huracan.

Lamborghini to kolejna po Rolls-Royce’ie luksusowa marka, która pobiła rekord sprzedaży. Włosi mogą otwierać szampana, bowiem w historii marki z Sant’Agata Bolognese nigdy nie sprzedano tylu samochodów. W zeszłym roku z taśm produkcyjnych zjechało 8405 aut, to o 13% więcej niż w 2020. 

Absolutnym hitem okazał się SUV Urus, sprzedano go w ilości 5021 sztuk. Kolejny był Huracan (2586) oraz Aventador (798). Lamborghini znalazło najwięcej nabywców w okręgu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), Azji oraz Ameryce Północnej. Co ciekawe, w Chinach, Hongkongu i Macao odnotowano aż 55-procentowy wzrost w porównaniu do roku 2020. Trafiło tam 935 samochodów Lamborghini. 

Rok 2022 ma być jeszcze lepszy pod kątem sprzedaży. Włoska marka zapowiedziała, że prawie cała sprzedaż na rok bieżący jest już rozpisana. Dodatkowo, Włosi zapowiadają aż cztery nowości, które pojawią się jeszcze w tym roku. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

The new Volkswagen ID.3

Można już zamawiać elektrycznego Volkswagena ID.3 1ST

Na stronie volkswagen.pl można kupić ID.3 w limitowanej wersji 1ST w cenie od 167.190 złotych. W pakiecie jest rok bezpłatnego zasilania samochodu energią elektryczną Jeszcze przed publikacją cennika seryjnej wersji ID.3, Volkswagen udostępnia za pośrednictwem swojej strony internetowej możliwość wyboru dostępnych egzemplarzy tego modelu w wersji 1ST (są to wyprodukowane już auta, dostępne w magazynach marki). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami,…

znak ograniczenie prędkości

Nowe auta będą miały seryjne ograniczniki prędkości

Unia Europejska wprowadza kolejny element wyposażenia obowiązkowego do aut sprzedawanych w Europie. Nie będzie można łamać ograniczeń prędkości, zostaną wprowadzone limitery. Od lipca tego roku w każdym nowym aucie sprzedanym na terenie Unii Europejskim na pokładzie znajdą się czarne skrzynki. Cel tych urządzeń będzie podobny do tych z samolotów, dzięki nim łatwiej będzie można ustalić…