Lamborghini z rekordem sprzedaży. Urus hitem - Trends Magazines

Lamborghini z rekordem sprzedaży. Urus hitem

Lamborghini zamyka 2021 rok z rekordowymi wynikami sprzedaży. To dzięki modelowi Urus, który sprzedał się w dwa razy większej ilości niż najpopularniejszy dotychczas Huracan.

Lamborghini to kolejna po Rolls-Royce’ie luksusowa marka, która pobiła rekord sprzedaży. Włosi mogą otwierać szampana, bowiem w historii marki z Sant’Agata Bolognese nigdy nie sprzedano tylu samochodów. W zeszłym roku z taśm produkcyjnych zjechało 8405 aut, to o 13% więcej niż w 2020. 

Absolutnym hitem okazał się SUV Urus, sprzedano go w ilości 5021 sztuk. Kolejny był Huracan (2586) oraz Aventador (798). Lamborghini znalazło najwięcej nabywców w okręgu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), Azji oraz Ameryce Północnej. Co ciekawe, w Chinach, Hongkongu i Macao odnotowano aż 55-procentowy wzrost w porównaniu do roku 2020. Trafiło tam 935 samochodów Lamborghini. 

Rok 2022 ma być jeszcze lepszy pod kątem sprzedaży. Włoska marka zapowiedziała, że prawie cała sprzedaż na rok bieżący jest już rozpisana. Dodatkowo, Włosi zapowiadają aż cztery nowości, które pojawią się jeszcze w tym roku. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Militec-active-sound-control

Sportowy dźwięk wydechu w… elektryku? Militec ma sposób

Produktów Militeca nie trzeba chyba przedstawiać miłośnikom dobrze brzmiących samochodów. Ich sportowe układy wydechowe cieszą nasze uszy już od prawie 40 lat. Niestety nadchodząca elektryczna rewolucja nie wróży nic dobrego dla firmy. No bo po co komu sportowy wydech, gdy nie mamy do czego go zamontować? To, że pod maskami samochodów przyszłości nie będzie silników…

White 2115 i jego BMW E60 550i

Czym jeżdżą gwiazdy: White 2115  i jego BMW – wywiad ze znanym raperem

White 2115 to młody polski raper, którego debiutancka płyta „Rockstar” zyskała niedawno status platynowej. White nigdy nie ukrywał swojego przywiązania do marki BMW. Postanowiliśmy więc z nich chwilę porozmawiać. Nie tylko o muzyce, ale głównie o fascynacji autami z Bawarii. BMW E60 550i to niezła i rzadka maszyna...Zgadza się. To moje oczko w głowie, które jest odzwierciedleniem mojego scenicznego sukcesu…