W Rolls-Royce'ie kryzysu nie widać. Firma zamyka rok z rekordem - Trends Magazines

W Rolls-Royce’ie kryzysu nie widać. Firma zamyka rok z rekordem

Rolls-Royce

Rok 2021 był dla Rolls-Royce’a rekordowy. W 117-letniej historii marki nie odnotowano tak wysokiej sprzedaży. To dobry przykład na to, że kryzys służy najbogatszym.

Pomimo kryzysu w branży motoryzacyjnej, spowodowanej brakiem półprzewodników, jak i globalnej inflacji Rolls-Royce ma się dobrze. Rok 2021 zamyka z rekordem sprzedaży w całej swojej historii. W ubiegłym roku znalazło się 5586 szczęśliwych i bogatych nabywców aut tej luksusowej marki. To aż o 49% więcej niż w roku 2020. Najwięcej aut sprzedano w Chinach, Ameryce Północnej i Południowej oraz regionie Azji i Pacyfiku. Kryzys pandemiczny oraz inflacja sprzyjają najbogatszym, co do tego nie ma wątpliwości. 

Jakie modele sprzedawały się najlepiej? W Polsce największym zainteresowaniem cieszył się SUV Cullinan, a także nowa odmiana limuzyny Ghost. Duży wkład w rekordową sprzedaż firmy miała nowa wersja Ghost’a – Black Badge. Auto wyłamuje się nieco ze stereotypów marki, celując tym razem w nieco młodszego odbiorcę. Wersja Black Badge wyróżnia się np. przyciemnianym chromem klasycznych srebrnych elementów – taki lordowski „shadow line”. 

„2021 rok był fenomenalny dla Rolls-Royce Motor Cars. Dostarczyliśmy więcej samochodów niż kiedykolwiek w 117-letniej historii marki, a nienotowany dotąd popyt na wszystkie produkty dotyczył każdego z globalnych rynków” – podsumował Torsten Müller-Ötvös, prezes marki Rolls-Royce.

Dodał też, że książka zamówień jest już zapełniona do trzeciego kwartału 2022 roku…

No, to jak tam wasze rachunki za prąd i gaz?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW 2002 tii

BMW 2002 tii – klasyk jak marzenie

Inżynierowie BMW wielokrotnie udowadniali, że dysponując solidną bazą w postaci dobrze zaprojektowanej karoserii z dopracowanym układem jezdnym są w stanie stworzyć wiele wspaniałych samochodów. Jednym z nich jest model 2002 tii. Szukając miejsca na rynku Po zakończeniu drugiej wojny światowej BMW długo szukało swojego miejsca na rynku i balansowało na granicy upadku. Firma złapała wiatr w żagle w 1961 roku. Debiutujący wówczas model E115, znany…

Wiesmann Projekt Gecko – powrót gekona?

Wiesmann, niemiecka manufaktura, produkująca przepiękne samochody sportowe z napędem od BMW zapowiada swój powrót... ponownie. Może tym razem się uda? Wiesmann to niewielka manufaktura od końca lat 80. produkująca samochody sportowe. Ideą było stworzenie lekkiego roadstera, który miał być czystą kwintesencją sportowego samochodu. Prawdziwy rozwój marki nastąpił w momencie debiutu modelu MF3. Auto było oparte…