W Rolls-Royce'ie kryzysu nie widać. Firma zamyka rok z rekordem - Trends Magazines

W Rolls-Royce’ie kryzysu nie widać. Firma zamyka rok z rekordem

Rolls-Royce

Rok 2021 był dla Rolls-Royce’a rekordowy. W 117-letniej historii marki nie odnotowano tak wysokiej sprzedaży. To dobry przykład na to, że kryzys służy najbogatszym.

Pomimo kryzysu w branży motoryzacyjnej, spowodowanej brakiem półprzewodników, jak i globalnej inflacji Rolls-Royce ma się dobrze. Rok 2021 zamyka z rekordem sprzedaży w całej swojej historii. W ubiegłym roku znalazło się 5586 szczęśliwych i bogatych nabywców aut tej luksusowej marki. To aż o 49% więcej niż w roku 2020. Najwięcej aut sprzedano w Chinach, Ameryce Północnej i Południowej oraz regionie Azji i Pacyfiku. Kryzys pandemiczny oraz inflacja sprzyjają najbogatszym, co do tego nie ma wątpliwości. 

Jakie modele sprzedawały się najlepiej? W Polsce największym zainteresowaniem cieszył się SUV Cullinan, a także nowa odmiana limuzyny Ghost. Duży wkład w rekordową sprzedaż firmy miała nowa wersja Ghost’a – Black Badge. Auto wyłamuje się nieco ze stereotypów marki, celując tym razem w nieco młodszego odbiorcę. Wersja Black Badge wyróżnia się np. przyciemnianym chromem klasycznych srebrnych elementów – taki lordowski „shadow line”. 

„2021 rok był fenomenalny dla Rolls-Royce Motor Cars. Dostarczyliśmy więcej samochodów niż kiedykolwiek w 117-letniej historii marki, a nienotowany dotąd popyt na wszystkie produkty dotyczył każdego z globalnych rynków” – podsumował Torsten Müller-Ötvös, prezes marki Rolls-Royce.

Dodał też, że książka zamówień jest już zapełniona do trzeciego kwartału 2022 roku…

No, to jak tam wasze rachunki za prąd i gaz?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW M4 CS. Umiarkowanie ostre

Mniej jadowite i tańsze od flagowego M4 GTS, ale zauważalnie szybsze od M4 z pakietem Competition. Debiutujące w Szanghaju M4 CS wypełniło lukę w ofercie BMW. Przygotowano je z myślą o kierowcach oczekujących czegoś więcej... Limitowane wersje sportowych BMW zawsze cieszyły się wzięciem. Zaprezentowane w 2015 r. BMW M4 GTS wyprzedano w ciągu kilku tygodni.…

VW Polo 1.3 Ratlook inscenizacja wypadku

VW Polo w stylu rat – czy to jest fajne?

Ze zdobywaniem prawka kojarzy się jedna literka. L na niebieskim tle. Gdziekolwiek ją widzimy, od razu wiemy, z czym mamy do czynienia. Patrząc na prezentowany samochód i „elkę” umieszczoną na dachu, zastanawiamy się, jak mocne nerwy ma instruktor. Polo wygląda, jakby służyło do zadań specjalnych, np. do kabiny wpuszczało tylko i wyłącznie kursantów o wysoce…