Ponad 30 tys. aut w Polsce do serwisu. Akcja serwisowa obejmuje też BMW - Trends Magazines

Ponad 30 tys. aut w Polsce do serwisu. Akcja serwisowa obejmuje też BMW

Początek roku dla ponad 30 tysięcy kierowców oznaczał przymusową wizytę w serwisie. Najwięcej wadliwych aut zgłosiły Chevrolet i Honda, ale na niechlubnej liście znalazły się też modele BMW. Jaka akcja serwisowa była przeprowadzana?

Jak podaje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – w pierwszym kwartale 2024 roku na akcję serwisową musiało zgłosić się ponad 30 tys. właścicieli aut zarejestrowanych w Polsce.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy akcje serwisowe ogłosiło 17 producentów aut. Wśród nich można było znaleźć zarówno popularne w Polsce marki nowych aut: Hyundaia, Kię i BMW, ale także te z segmentu premium: Jaguar, Volvo i Range Rover. 

Nowe BMW 5 Touring – po raz pierwszy z nowym napędem

Akcja serwisowa 2024 – BMW na liście

Marka Liczba aut wezwanych na akcję serwisową
Chevrolet 6710
Honda 5612
BMW 4525
Hyundai 3164
Mazda 3073
Ford 2321
Volvo 1325
Citroen 906

Jak widać na pierwszym miejscu znajduje się należący do koncernu Stellantis Chevrolet. Winnym tej niechlubnej statystyki jest model Spark z rocznika modelowego 2010 – 2015, które wyprodukowano w Korei Południowej, wadliwa okazała się dźwignia dodatkowego zatrzasku pokrywy komory silnika. Z powodu przedwczesnej korozji, zatrzask mógł zablokować się, co w skrajnym przypadku powodowało otworzenie się pokrywy komory silnika w trakcie jazdy. Możliwość wystąpienia usterki stwierdzono w 6710 autach zarejestrowanych w Polsce.

Wadliwe kierownice w BMW, jest akcja naprawcza. Sprawdź, czy Twoje auto jest na liście

Sporo wadliwych modeli do UOKiK-u zgłosiło także BMW. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2024 r. w warsztacie musieli stawić się właściciele aż 12 modeli wyprodukowanych przez bawarski koncern. Każdy właściciel BMW może samodzielnie sprawdzić, czy jego auto jest objęte akcją serwisową na stronie producenta. 

Niedawno także UOKiK przekazał, że bawarski koncern wzywa do serwisów właścicieli modeli BMW: X5 M (F95), X6 M (F96), X5 (G05), X6 (G06), X7 (G07), XM (G09), Seria 5 (G60), Seria 7 (G70), Seria 2 Active Tourer (U06) oraz X1 (U11). W tych modelach mogą wystąpić zakłócenia sygnału w elektronice układu hamulcowego, a układ wspomagania siły hamowania i asystent hamowania mogą ulec awarii. W ramach akcji serwisowej wytypowano do sprawdzenia i ewentualnej naprawy łącznie 4468 samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Koronawirus: Jak prawidłowo wyczyścić samochód we własnym zakresie?- PANDEMIA

Jesteśmy w trakcie globalnej pandemii, a większość krajów wzywa do samo-kwarantanny swoich obywateli. Urzędnicy ds. zdrowia i specjaliści wzywają ludzi do pozostania w domach i oddalenia się od skupisk ludzkich, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Jeśli jednak musisz wyjść i poprowadzić samochód, oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia, dzięki którym Twój samochód będzie wolny od wirusów.…

VW Bora 1.9 TDI widok z przodu

Dyskretnie, ale z werwą zmieniona Bora

Bora według powszechnie przyjętej definicji jest chłodnym, suchym i porywistym wiatrem wiejącym na dalmatyńskim wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Tylko ostatnie z trzech przytoczonych określeń idealnie pasuje do auta, jakie zaprezentowano nam w Płocku. Klasyczny niepozorny sedan VW Czarny niepozorny sedan na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jest to klasyczny VW kupiony w polskim…