BMW XM Red Label - najmocniejsze BMW M ma czerwoną szminkę - Trends Magazines

BMW XM Red Label – najmocniejsze BMW M ma czerwoną szminkę

Do gamy BMW XM dołącza odmiana Red Label. To hybryda, której liczby są imponujące. Teraz auto zyskało nowy makijaż.

Premiera kontrowersyjnego SUVa BMW XM miała już miejsce jakiś czas temu, ale teraz na rynek trafia wyjątkowa wersja Red Label. Bawarska marka z przytupem wchodzi na rynek hybrydowych SUVów, bowiem XM to najmocniejsze w historii auto, jakie opuściło bramy fabryki BMW M. 

BMW XM Red Label – liczby rozgrzewają do czerwoności

Pod maską znajdziemy tutaj hybrydowy zestaw plug-in oparty na 585-konnym spalinowym V8 i 195-konnym motorze elektrycznym. Łączna moc systemowa wynosi tu 748 KM, a maksymalny moment obrotowy sięga 1000 Nm.

Napędzane są wszystkie cztery koła, co daje maksimum trakcji i pewność, że cała moc jest w pełni wykorzystana. Pierwsza setka pojawia się tutaj po 3,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 250 km/h lub 290 km/h z pakietem M Driver Package. Ponieważ BMW XM Red Label to hybryda plug-in będzie także możliwość jazdy na samym prądzie. Akumulator o pojemności 25,7 kWh pozwala pokonać do 83 km zgodnie z cyklem WLTP.

Imponują także inne liczby. Samochód mierzy ponad 5 metrów długości, jego rozstaw osi wynosi 3105 mm, a masa pojazdu to skromne 2710 kg. Cena? Na razie nieznana, przypomnijmy że już obecną wersję otwiera cena bliska miliona złotych, a ponieważ Red Label będzie limitowane, cena będzie zapewne wyższa. Ponieważ podstawowych wersji wyposażenia nikt nie kupi, więc większość BMW XM Red Label będzie kosztować grubo ponad milion. 

Co wyróżnia wersję Red Label?

Nie ma ona nic wspólnego z popularnym whisky, ponieważ w przypadku trunku Red Label to podstawowa odmiana, a tutaj będzie to limitowana do 500 egzemplarzy wersja. Wyróżnia się ona wstawkami z włókna węglowego i czerwonymi akcentami na przednim grillu, obramowaniu szyb oraz tylnym zderzaku. Trzeba przyznać, że na tle czarnego nadwozia z karbonowymi akcentami wygląda to bardzo rasowo. 

W kabinie również znajdziemy wiele czerwonych akcentów jak czerwone przeszycia na fotelach, kratki nawiewu, czy łopatki do zmiany przełożeń. 

BMW XM Red Label poznamy w końcówce kwietnia, kiedy polski importer otworzy księgę zamówień.

Jak Wam się podoba BMW XM Red Label? Podyskutujcie o tym na forum BMW Klub Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Golf IV 1.9 TDI, tuning

Golf, który wszystkim się podoba

Siedem lat wcześniej Karol zdał egzamin na prawo jazdy i natychmiast kupił pierwszego Golfa III. Początkowo nawet nie myślał o tuningu, choć od zawsze odczuwał potrzebę wprowadzania zmian. Reszta przyszła z czasem. Przez cztery lata poddawał Golfa kolejnym modyfikacjom, lecz pewnego dnia zdecydował, że czas przesiąść się do nowszego samochodu. Tak to już jest z…

Fabrycznie nowe E38 740i na sprzedaż w Polsce – GIEŁDA

W polskim internecie pojawiło się niesamowite ogłoszenie. Mieszkaniec Obrowca w woj. Opolskim sprzedaje fabrycznie nowe BMW 740i typoszeregu E38. Samochód pokonał od nowości 255 km i cała historia pojazdu jest udokumentowana. Ostatnie trzy lata BMW spędziło garażu obecnego właściciela w kapsule powietrznej i było raz do roku odpalane. Cena za którą właściciel jest gotów sprzedać limuzynę…