Ten 32-latek zapłacił rekordowo wysoki mandat - Trends Magazines

Ten 32-latek zapłacił rekordowo wysoki mandat

Nie minął nawet miesiąc od wprowadzenia nowego taryfikatora i już mamy rekordzistę. Kierowca Audi mocno narozrabiał za co przyjdzie mu zapłacić 32,5 tys złotych i dodatkowo trafi do aresztu. 

Po wejściu w życie nowego taryfikatora i wyższych mandatów pierwsze wysokie kwoty już się posypały na początku stycznia. Teraz jednak mamy swoisty rekord, który ustanowił 32-latek kierujący Audi w Jastrzębiu-Zdrój. W sumie uzbierało się 32,5 tys złotych. Za co otrzymał tak wysoki mandat?

Zaczęło się od tego, że policjanci zwrócili uwagę na papierową tablicę rejestracyjną. Kierowca jednak nie zatrzymał się do kontroli, więc zaczął się pościg, w który zaangażowało się kilka radiowozów. Dwa z nich rozstały rozbite. 

Podczas pościgu kierowca jechał po prąd, uderzył w radiowóz i próbował go zepchnąć z drogi. Dopiero po kilkunastu kilometrach Audi zwolniło w wyniku awarii silnika, ale nawet wtedy policjantom nie udało się złapać kierowcy. Ten uruchomił auto ponownie i chciał staranować funkcjonariusza i dopiero strzały oddane w kierunku Audi zatrzymały pojazd. 

Po przeszukaniu auta okazało się, że na pokładzie znajdowały się narkotyki, broń gazowa i pałka teleskopowa. To jednak nie koniec. Druga osoba siedząca w aucie okazała się być poszukiwaną w związku z rozbojem z grudnia 2021 r. Kierujący Audi poruszał się zaś bez uprawnień. 

Taka kumulacja spowodowała nie tylko bardzo wysoki mandat, ale także karę aresztu na 3 miesiące. Policja wnioskuje także o zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW M760Li xDrive tuning

Które auta są najbardziej popularne na Instagramie? Które chcemy testować? Oto wyniki badań

Według badania przeprowadzonego przez Click4reg Private Plates, Porsche Panamera i BMW 7 to najczęściej publikowane na Instagramie luksusowe samochody na świecie. Ale które auta wzbudzają największe zainteresowanie, jeśli chodzi o "prawdziwy świat"? Które luksusowe samochody najbardziej chcemy przestestować? Tesla Model S przoduje jako najbardziej pożądany luksusowy samochód na świecie umawiany na jazdy próbne. Średnio 15…