Jak ubrać się na motor? Poradnik dla początkujących miłośników jednośladów! - Trends Magazines

Jak ubrać się na motor? Poradnik dla początkujących miłośników jednośladów!

Sexy motocyklista przy motocyklu

Dla wielu osób motocykl to nie tylko środek transportu, ale i styl życia. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia jest odpowiednia odzież – zapewniająca komfort i bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak skompletować strój na motocykl. 

Obowiązkowe wyposażenie – kask motocyklowy

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, jedynym wymaganym elementem wyposażenia jest kask motocyklowy. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona głowy, czyli najbardziej newralgicznej części naszego ciała. Brak kasku naraża Cię nie tylko na niebezpieczeństwo w razie ewentualnego upadku. Jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję – otrzymasz mandat.  

Pamiętaj, że kask musi być odpowiednio dopasowany. Zbyt ciasny lub zbyt luźny nie będzie spełniał swojej podstawowej funkcji. Pod żadnym warunkiem nie kupuj modeli używanych lub pochodzących z niesprawdzonego źródła.

Zdrowy rozsądek przede wszystkim – jaką odzież na motor wybrać?

Przede wszystkim pamiętaj o dopasowaniu odzieży do uprawianej aktywności motocyklowej. Warto pamiętać, że odzież przeznaczona do sportów crossowych i na motocykl turystyczny nie może być stosowana zamiennie. Jednak na pewno nie trzeba obawiać się ogromnych wydatków. Oferta producentów obecnie jest tak szeroka, że skompletowanie stroju w dobrej cenie nie stanowi większego problemu. 

Nie wiesz, od czego zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę? Szereg porad, jak się ubrać na motor o każdej porze roku znajdziesz w bazie wiedzy Dobrych Sklepów Motocyklowych

Co istotne, poradniki są kierowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych motocyklistów. Jednym słowem – każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Jak się ubrać na motocykl turystyczny?

Jeśli Twoim żywiołem są dalekie trasy – dobrym wyborem okaże się odzież tekstylna z membraną i wypinanym ociepleniem. Warto podkreślić, że kurtki tekstylne są wygodniejsze i lżejsze niż ich skórzane odpowiedniki, dlatego właściciele motocykli turystycznych tak chętnie po nie sięgają. Koniecznie zadbaj o odpowiednie dopasowanie rozmiaru – odzież turystyczna musi być komfortowa. 

Dokonuj rozsądnych wyborów i stawiaj na wysoką jakość wykonania. Dobra odzież posłuży Ci przez co najmniej kilka sezonów. Nie zapominaj o funkcjonalności. Zwróć uwagę m.in. na liczne pojemne kieszenie czy wydajny system wentylacji.

Jak się ubrać na motocykl 125 i skuter? 

Czy niewielka moc oraz mniejsze prędkości sprawiają, że można zaoszczędzić na odzieży motocyklowej? Do tego tematu na pewno należy podejść z rozwagą. Osoby dojeżdżające do pracy na 125-tce lub skuterze niejednokrotnie stawiają na użyteczne modele, które z pozoru nie przypominają typowej odzieży dla motocyklistów. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak ubrania, w których można chodzić na co dzień.

Tego typu odzież – a zwłaszcza kurtki – są produkowane z tkanin odpornych na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto posiadają ochraniacze – najczęściej na barki i łokcie. 

Jak się ubrać na motor latem?

Wysokie temperatury – nawet gdy żar leje się z nieba – nie są powodem do rezygnowania z profesjonalnej odzieży motocyklowej. Za wszelką cenę należy unikać przegrzania organizmu. 

Szukasz skutecznej recepty na radzenie sobie z upałami? Wybierz odzież wykonaną z nowoczesnych i wytrzymałych materiałów wyposażonych w duże panele wentylacyjne. Dobry przepływ powietrza pomaga utrzymać optymalny komfort termiczny. Dodatkowo można zaopatrzyć się w letnią bieliznę termoaktywną. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

budowa

Igłofiltry – działanie, obsługa, systemy igłofiltrowe

Igłofiltry mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy przygotowywaniu terenów pod różne prace budowlane. Za ich pomocą można łatwo obniżyć poziom wody gruntowej, osuszając i stabilizując środowisko ziemne. Igłofiltry wykorzystywane są w przypadku terenów bagnistych, podmokłych, a także wszędzie tam, gdzie obniżenie poziomu wód jest potrzebne. Zasada działania igłofiltrów Działanie tych urządzeń nie jest skomplikowane. Rury…

BMW E39 530d SE Automatic widok z przodu

Używane BMW E39 530d – poradnik. Kup, bo może być drożej

Trzylitrowy diesel jest marzeniem wielu miłośników BMW. O taką jednostkę napędową dość łatwo pod maską używanej piątki E39. O czym trzeba wiedzieć przed jej zakupem? 6-cylindrowy diesel   W 1998 roku sześciocylindrowy diesel M57 z common railem zaczął zajmować miejsce jednostek oznaczanych symbolem tds. Ostatnie E39 w wersji 530d zjechały z taśm fabrycznych w maju 2003 roku. Trzy lata…