Samochody do transportu żywności w warunkach chłodniczych - Trends Magazines

Samochody do transportu żywności w warunkach chłodniczych

Transport żywności stawia wyjątkowe wymagania przed wszystkimi, którzy chcieliby się zająć jego organizacją. Niezależnie, czy produkty spożywcze będą transportowane na krótki, czy długi dystans – należy w tym stosować pojazdy specjalnie dostosowane do tej funkcji. W przypadku transportu drogowego – kluczowe jest wykorzystanie samochodu wyposażonego w specjalny rodzaj nadwozia chłodzącego, a także w dodatkowe warstwy izolujące przed dostępem ciepła z zewnątrz. Poniżej przyglądamy się dostępnym na naszym rynku ofertom samochodów do transportu żywności w warunkach obniżonej temperatury.

Nadwozie chłodnicze w samochodach transportowych – przegląd dostępnych rozwiązań

Przewożenie żywności może wymagać zapewnienia specjalnych warunków w czasie transportu. Kluczowa jest pod tym względem temperatura, która powinna utrzymywać się na określonym, niskim poziomie. W tym celu korzysta się właśnie z samochodów dostawczych wyposażonych w specjalny rodzaj nadwozia chłodniczego oraz inne dodatkowe udogodnienia. W zależności jak niski poziom temperatury pragniesz uzyskać, konieczne może okazać się dysponowanie odmiennym typem floty drogowej.

Pierwszym rodzajem są izotermy, czyli środki transportu, w których nadwozia chłodnicze stanowią główny, choć nie jedyny element konstrukcyjny. Oprócz nich zastosowano także specjalne ścianki, drzwi i dach. Zostały one wykonane z grubych warstw materiałów izolujących, szczelnie przylegających do ścian furgonetki. Dzięki temu wymiana temperatury pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem pojazdu jest ograniczona niemal wyłącznie do momentów rozładunku. Dostępne samochody izotermy można podzielić na dwa rodzaje – o izolacji normalnej (na poziomie około 0,7 W/m2) oraz z izolacją wzmocnioną (na poziomie 0,4 W/m2).

Chłodnie i mroźnie – do transportu towarów szczególnie wymagających

Chłodnie to kolejna kategoria pojazdów dedykowanych do przewożenia żywności. Są wyposażone w agregat chłodzący, zapewniający odpowiednie warunki na czas trwania transportu. Pozwala nie tylko na sprowadzenie temperatury do określonego poziomu, ale również (dzięki współpracy ze sprężarką, urządzeniami kontrolnymi i innymi elementami układu) na utrzymanie jej przez zamierzony czas.

Ostatnią kategorię tworzą mroźnie, czyli urządzenia transportowe pozwalające na sprowadzenie temperatury do wyjątkowo niskiego poziomu – i jej utrzymanie przez okres nawet 12 godzin. Wybrane pojazdy mogą osiągać poziom nawet -10 lub -20 stopni C, czyli zapewnić temperaturę potrzebną do przechowywania produktów głęboko mrożonych. Jest to rozwiązanie stosowane szczególnie chętnie w przypadku transportu wyrobów mięsnych, których bezpieczeństwo wymaga utrzymania temperatury na niskim poziomie.

Podobne

BMW Boba Marley’a

Bob Marley to niekwestionowany król muzyki reggae. Choć nie żyje przeszło 40 lat, jego utwory wciąż są znane milionom ludzi na całym świecie. Mało kto jednak pamięta, że pochodzący z Jamajki artysta miał słabość do samochodów marki BMW, które dziś są klasykami motoryzacji. Jakie BMW miał Bob Marley? Pierwszym BMW muzyka był model 1602. Samochód, debiutujący na…

felgi BBS RS

Felgi BBS – zrób je sam i zjedz!

W sieci pojawił się bardzo ciekawy gadżet od 4Design by DW dla motoryzacyjnego maniaka. To foremka do zrobienia sobie czekoladowych BBSów! Święta tuż tuż, więc czas pomyśleć o prezentach. 4Design by DW ma coś idealnego dla posiadaczy aut z felgami BBS (na pewno jest was wielu). Teraz możecie przygotować sobie jadalne felgi! Ta specjalna forma…