Wiemy kiedy pojawi się nowy VW Golf GTI - Trends Magazines

Wiemy kiedy pojawi się nowy VW Golf GTI

VW Golf świętuje w tym roku 50. urodziny i w związku z tym, producent przygotował kilka niespodzianek dla fanów modelu. Jedną z nich jest premiera nowego VW Golfa GTI. Wiemy, kiedy wyjedzie na ulice. 

Kiedy pojawi się nowy VW Golf GTI?

O nadchodzącym Golfie GTI wspominaliśmy już zeszłej jesieni, a teraz pojawiła się informacja o oficjalnej dacie premiery.  Thomas Schäfer – prezes koncernu zapowiedział, że nowy VW Golf GTI pojawi się już 31 maja podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. Legendarny tor był głównym miejscem, gdzie sprawdzano możliwości tego hot hatcha, dlatego wybór miejsca wydaje się być naturalny. 

Tego dnia 50 lat temu urodziła się ikona – VW Golf!

Na razie Volkswagen trzyma nowego GTI w tajemnicy, ale już teraz możemy powiedzieć, że zmiany (przynajmniej stylistyczne) nie będą diametralne. Na miejscu pozostanie charakterystyczna czerwona „szminka” z przodu, która łączy przednie reflektory. Boczne wloty powietrza w przednim zderzaku są większe, co optycznie poszerza pojazd i zapewne pozwalają mu „lepiej oddychać”. 

Boczny profil pozostanie praktycznie bez zmian, podobnie jest z tyłu, gdzie wciąż zobaczymy podwójną końcówkę wydechu, spoiler dachowy oraz tylny dyfuzor. Niespodzianką jest również wnętrze, choć patrząc po ostatnich nowych modelach VW możemy powiedzieć, że pojawi się więcej przycisków dotykowych i większy ekran. 

Golf GTI 30 lat później – Mk1 vs Mk7- HISTORIA

Będą edycje specjalne Golfa GTI

Ponieważ w tym roku VW Golf obchodzi 50. urodziny, niewykluczone że producent z Wolfsburga zaprezentuje również edycje specjalne. Pamiętajmy, że od momentu pojawienia się Golfa Mk3 20 Years Edition, Volkswagen co pięć lat prezentuje modele rocznicowe. Ostatnimi „specjalami” były Golf R 333 oraz GTI Clubsport 45. 

VW Golf R 20 Years Edition to połowa diabła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Kupujemy używane BMW 5 G30

Z generacji na generację BMW serii 5 jest coraz większe, bardziej komfortowe i zaawansowane technicznie. Model G30 postawił poprzeczkę niezwykle wysoko. Używane egzemplarze można kupić już za niecałe 100 tys. zł. Od lat seria 5 jest optymalnym wyborem dla wielu kierowców. Sprawdza się, gdy wnętrze trójka okazuje się zbyt ciasna, flagowa seria 7 wydaje się zbyt nieporęczna i ostentacyjna, a zakup uterenowionego X3 nie…

Ptasie odchody na lakierze – jak zmyć?

To przykry widok dla każdego kierowcy i jak na złość ptasie odchody pojawiają się zaraz po wizycie w myjni. Radzimy jak sobie z nimi poradzić, aby nie było śladów na lakierze. Kiedy zmyć ptasie odchody z karoserii? Jak najszybciej! Działają one jak rozpuszczalnik, a w połączeniu ze słońcem powodują mocne wżery w lakier, z którymi…