Tego jeszcze w motoryzacji nie było! Silnik Bugatti to wolnossące V16 - Trends Magazines

Tego jeszcze w motoryzacji nie było! Silnik Bugatti to wolnossące V16

Bugatti nowy silnik V16

Nowe Bugatti zawsze wywołuje ogromne emocje na rynku motoryzacyjnym. Nowy model będzie z pewnością rewelacyjny, co podkreśla jego silnik. To wolnossące V16!

Z oferty zniknie niezwykłe poczwórnie doładowane W16, ale Bugatti na otarcie łez daje nam kolejną „petardę”! Producent z Molsheim zdecydował się na konstrukcję wolnossącą z szesnastoma cylindrami. Mat Rimac zapowiedział, że nowy silnik Bugatti V16 będzie miał imponującą długość ponad jednego metra.

Bugatti potwierdza nowy silnik, który zastąpi W16

Silnik Bugatti V16 ma mieć nawet 1800 KM

Na razie tutaj kończą się oficjalne informacje i wszystko inne to czyste spekulacje. Niemiecki magazyn Auto Motor und Sport ustalił, że silnik-monstrum ma mieć pojemność 8,3 litra i został opracowany wspólnie z firmą Cosworth. Ma mieć prędkość obrotową nawet do 9000 obr./min i współpracować z trzema silnikami elektrycznymi. Łączna moc wyjściowa może osiągnąć nawet 1800 koni mechanicznych. Mówi się, że sam silnik spalinowy generuje moc około 1000 KM.

BMW V16 Goldfish to jedyny taki model. Niemcy pokazali kolejny

Uważa się, że dwa silniki elektryczne napędzają przednie koła, a trzeci napędza tylną oś. Ta ostatnia ma być wbudowana w dwusprzęgłową, ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Samochód będzie ogromny, biorąc pod uwagę, że zespół silnika i skrzyni biegów ma mieć ok. dwóch metrów długości. Jeśli wierzyć doniesieniom, inżynierowie Bugatti zainstalują akumulator o pojemności 24,8 kWh, który wystarczy na pokonanie 95 km tylko na prądzie. 

1000 KM w BMW M4 i M5 vs Bugatti Chiron – tego się nie spodziewaliśmy!

Osiągi mają być porażające

Według niemieckich źródeł, nowe Bugatti ma osiągać pierwszą setkę w ok. 2 sekundy, a druga ma pojawić się po niespełna pięciu sekundach! To możliwe, biorąc pod uwagę, że czas Chirona 0-200 km/h to 6,5 s. Od zera do trzystu kilometrów na godzinę nowe Bugatti ma przyspieszać w ok. 10 sekund. Kosmos! Prędkość maksymalna ma być ograniczona elektronicznie do 445 km/h. 

Jeśli wierzyć doniesieniom, ma powstać zaledwie 250 egzemplarzy nowego hiperauta. Dla przypomnienia, Bugatti wyprodukowało 450 sztuk Veyrona i 500 Chirona. Jeśli to się potwierdzi, Bugatti będzie musiało zmierzyć się z prawdziwą burzą wśród klientów, bo chętnych na to auto będzie zapewne znacznie, znacznie więcej. 

Ile będzie kosztować nowe Bugatti? Mówi się o kwocie w granicach 3,5-4 mln euro. Premiera nowego auta już w czerwcu tego roku. Będziemy monitorować…

1000 KM w BMW M4 i M5 vs Bugatti Chiron – tego się nie spodziewaliśmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW_E46_M3_CSL

Kupujemy używane BMW E46 M3 – Czy to dobra inwestycja?- UŻYWANE

Dla wielu osób zakup BMW E46 w wersji M3 jest spełnieniem motoryzacyjnych marzeń. Mimo że to już pełnoprawny youngtimer, osiągami, prowadzeniem czy brzmieniem wkręcanego na obroty silnika przewyższa jednak wiele nowoczesnych aut. Każda generacja M3 podnosiła poprzeczkę w kwestii mocy, osiągów, prowadzenia, jak również wykonania wnętrza czy wyposażenia. BMW E46 zadebiutowało w 1998 roku. Rok później pojawiło się coupé. Na zbudowane…

BMW M5 E39 Touring

Wyjątkowe BMW M5 E39 Touring na sprzedaż w Polsce

BMW M5 E39 Touring oficjalnie nigdy nie powstało, choć niektórzy entuzjaści budowali takie pojazdy na własną rękę. Jedno z M5 E39 Touring jest do sprzedania w Poznaniu. Wygląda jak fabryczne! BMW często tworzyło niezwykłe prototypy, które nigdy nie wyjechały z garażu producenta, a projekty odkładano na półkę. Najmocniejsze BMW z dopiskiem Touring długo nie pojawiały…