Na ulicach Warszawy spłonął jedyny egzemplarz tego auta - Trends Magazines

Na ulicach Warszawy spłonął jedyny egzemplarz tego auta

Na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego w Warszawie zapalił się samochód. Co w tym nadzwyczajnego? To Lucid Air, czyli elektryk, ale nie byle jaki. To prawdopodobnie jedyny taki model w Polsce.

 

Do pożaru doszło przed południem w piątek w centrum Warszawy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierowca elektrycznego auta, próbując uniknąć kolizji z innym pojazdem, wykonał gwałtowny manewr i uderzył w słup oświetleniowy. Lucid Air zajął się ogniem i doszczętnie spłonął.

Jazda Teslą w deszczu kosztować Cię będzie 90 tys. zł

Na szczęście, ok. godziny 16 strażacy opanowali pożar przelewając ogniwa elektryczne, co pozwoliło uniknąć wielogodzinnego pożaru, jak to miało miejsce w przypadku Tesli

.

Obyło się więc bez specjalnego basenu gaszącego i udało się ugasić samochód w czasie podobnym, co w przypadku auta spalinowego. 

 

Pożar Lucida Air to temat bardzo nagłośniony, nie tylko ze względu na to, że chodzi o pojazd elektryczny, ale także dlatego że to prawdopodobnie jedyny taki egzemplarz w Polsce.

Lucid Air Dream Edition – 1000 KM i 830 km zasięgu

Lucid Air – co to za auto?

Lucid Air to amerykański luksusowy model elektryczny, konkurent chociażby dla Tesli Model S. Auto w najbogatszej wersji dysponuje mocą aż 1080 KM, a akumulator o pojemności 113 kWh pozwala przejechać na jednym ładowaniu do 830 km (wg. danych producenta).

W samochodzie znajdują się dwa silniki elektryczne, każdy na jedną oś, a więc napęd trafia na wszystkie koła. Osiągi? Spektakularne! Pierwsza setka pojawia się już po 2,5 s, a maksymalnie auto pojedzie aż 270 km/h. 

Luksusowy elektryk dostępny jest w kilku krajach w Europie, np. Niemczech, Holandii, Szwajcarii, czy Norwegii. Jego ceny startują od 85 tys. euro, więc mówimy tutaj o samochodzie z segmentu premium.

fot. Facebook Artur Kepen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Straż Graniczna skonfiskowała najdroższe auto w tym roku. Za kółkiem Ukrainiec i Rosjanin

Podlaskiemu Oddziałowi Straży Granicznej udało się skonfiskować auto pochodzące z przestępstwa. To ich najcenniejszy pojazd zdobyty w tym roku. W BMW 530i byli 26-letni obywatel Ukrainy wraz z pasażerem, 33-letnim obywatelem Rosji. Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak zatrzymali do kontroli kierowcę BMW na niemieckich numerach rejestracyjnych. Auto zostało sprawdzone pod kątem technicznym, a…

VW_Beetle_Cabrio_Abt_tuning

Beetle cabrio nie musi być nudny. Ciekawy projekt ABT. – TUNING

ABT Sportsline oprócz innych modeli VW ma też propozycję dla Garbusa w wersji Cabriolet. Zdecydowano się na dyskretne korekty, by nie zaburzyć retroprezencji samochodu. Tuner uznał, że nadmiernie rozbudowany pakiet nie będzie pasował do obłej linii Garbusa. Beetle ubrano jedynie w dokładki obu zderzaków, nowe progi i brewki na reflektory. Niby niewiele, a samochód znacząco…