Jaki kask na skuter wybrać? Oto nasz przegląd najlepszych propozycji - Trends Magazines

Jaki kask na skuter wybrać? Oto nasz przegląd najlepszych propozycji

Lekki czy solidny? Otwarty czy zamknięty? Designerski czy funkcjonalny? Wykonany z policarbonu czy włókna szklanego? Pytania o to, jaki kask na skuter 125 ccm wybrać, zaprzątają głowy wielu riderów. Trudno się temu dziwić, bo asortymenty sklepów są naprawdę duże i łatwo podjąć decyzję, która będzie rzutowała na komfort jazdy. Przedstawiamy kilka inspiracji na sezon 2024.

HJC V31 – styl i elegancja

HJC v31 to kask otwarty, który łączy w sobie styl retro z innowacyjnymi technologiami. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie klasyczny wygląd, ale nie chcą rezygnować z wygodnych rozwiązań. Do jego niewątpliwych zalet należy lekka konstrukcja skorupy z włókna szklanego, bezpieczne zapięcie typu DD oraz przyciemniany wizjer gwarantujący 99-procentową ochronę przed promieniowaniem UV-A i B. Kask jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych w cenie około 1000-1100 złotych.

Kask Hjc V31 Byron Szaro-Niebieski
Kask Hjc V31 Byron Szaro-Niebieski

Airoh Connor – niezwykły design

Airoh Connor to kolejny kask otwarty, który wyróżnia się unikatowym designem i wysokim poziomem bezpieczeństwa. To rozwiązanie idealne dla osób, które poszukują stylowego i funkcjonalnego kasku. Model został wyposażony w autorski system ASN redukujący siłę uderzenia, rozpraszający energię i jednocześnie chroniący głowę przed skutkami wypadku.

Lekka skorupa HRT w połączeniu z blokadą szyby zapobiegającej jej otwarciu w trakcie jazdy oraz łatwym w obsłudze zapięciem mikrometrycznym sprawia, że Airoh Connor jest dobrą odpowiedzią na pytanie o to, jaki kask na skuter dla dziecka wybrać.

HJC i40 – szerokie pole widzenia

HJC i40 to kolejny kask otwarty, który charakteryzuje się kompaktowym kształtem i wieloma innowacyjnymi funkcjami. Zaawansowana skorupa APC (Advanced Polycarbonate Shell) zaprojektowana w technologii CAD zapewnia maksymalną ochronę głowy i twarzy, doskonałą izolację akustyczną oraz stabilną konstrukcję.

Długa i szeroka szyba XD-15 ze zintegrowaną blendą dark smoke umożliwia szerokie pole widzenia oraz ochronę przed promieniowaniem UV. Ten model spełnia wymagania rygorystycznej normy ECE R22.06, dzięki czemu użytkownicy uzyskują gwarancję najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Na uwagę zasługuje też jego stosunkowo niska cena w granicach 800 złotych oraz rozbudowany wielokanałowy układ wentylacji ACS (Advanced Channeling Ventilation System). Wszystko to sprawia, że HJC i40 to produkt odpowiedni dla wymagających motocyklistów, którzy cenią sobie funkcjonalność oraz wyjątkowy design. Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki kask na skuter wybrać, odwiedź stronę: https://dobresklepymotocyklowe.pl/blogs/wiedza/motocyklowy-kask-na-skuter-przeglad-propozycji-za-niewielkie-pieniadze.

HJC c10 – nowoczesny kask integralny

Jaki kask na skuter? Otwarty czy zamknięty? Nie ma wątpliwości, że modele otwarte są bardziej komfortowe w użytkowaniu. Produkty zamknięte mają jednak pewną cechę, która w pewnych okolicznościach przechyla szalę na ich korzyść. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo. Przykładem nowoczesnego rozwiązania integralnego jest HJC c10. Zapewnia on pełną ochronę głowy i twarzy, a dodatkowo redukuje hałas i opór powietrza, co zwiększa wygodę jazdy. Zastąpił on klasyczne modele CL-Y i CS-15, wprowadzając między innymi takie elementy jak:

  • powiększony o 10 mm wizjer oferujący szersze pole widzenia,
  • zaawansowany system wentylacji ACS (Advanced Channeling Ventilation System), który efektywnie redukuje wilgoć,
  • dwa otwory wlotowe nad wizjerem i jeden w części szczękowej uzupełniające dwa duże otwory wylotowe w tylnej części – zapewniające równomierny przepływ powietrza wewnątrz skorupy,
  • kieszenie na głośniki do komunikacji Bluetooth.
    Kask Hjc C10 Czarny Półmatowy
    Kask Hjc C10 Czarny Półmatowy

    (Materiał partnerski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Myślicie, że Hummer H1 to duże auto? Zobaczcie TEGO Hummera

To zdjęcie nie przedstawia resoraka w zestawieniu z prawdziwym autem. Ono przedstawia prawdziwego Hummera H1 w porównaniu z kolosem, którego stworzył szejk ze zbyt dużą ilością pieniędzy.  Hamad bin Hamdan Al Nahyan to szejk z Abu Dhabi, który jest miliarderem i do tego kocha samochody. Nic dziwnego, że Hummer gigant to jego sprawka. Stwierdził, że…

E36 M3 nerki

Duże nerki w nowych BMW? Będzie ich więcej

Nerki w BMW to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów, dzięki którym nawet laik rozpozna z jakim autem ma do czynienia. Ostatnio te elementy przybierają monstrualnych rozmiarów i wszystko wskazuje na to, że to się nie skończy. Przygotujcie się na to, że nowe kolejne modele BMW będą miały nerki o rozmiarach podobnych do tych z Serii…