Nowe MINI Aceman - wciąż chce być "mini" - Trends Magazines

Nowe MINI Aceman – wciąż chce być „mini”

Nowe MINI Aceman 2025 18

Nowe MINI Aceman jest mniejszy od Countrymana, ale wyższy niż standardowy Cooper. Nowy crossover ma zawojować miejską dżunglę i być w stanie wcisnąć się w wąskie uliczki. Co oferuje nowy Aceman?

Producenci aut przyzwyczaili już nas do tego, że każdy nowy model jest łudząco podobny do już istniejącego. Nie inaczej jest w przypadku MINI, które pokazało nowego kompaktowego crossovera. Nowe MINI Aceman jest mniejszy od niedawno pokazanego, mierzy bowiem tylko 4,07 m długości, 1,75 m szerokości i ma 1,5 m wysokości. Okazuje się, że jest to jeden z mniejszych przedstawicieli swojego segmentu, czyli MINI wciąż pozostało „mini”. Pomimo niewielkich rozmiarów udało się zachować przyzwoity bagażnik o pojemności 300 litrów, który można powiększyć nawet do 1005 litrów. 

Nowe MINI Aceman będzie wyłącznie elektryczne

Do wyboru będą dwa warianty mocy, słabsza Aceman E otrzyma silnik o mocy 184 KM i baterię 42,5 kWh. Mocniejsza Aceman SE charakteryzuje się mocą 218 KM i baterią 54,2 kWh. Obiecywany zasięg to odpowiednio 310 km i 406 km na jednym ładowaniu.

Osiągi będą różnić się tylko nieznacznie – słabszy „robi setkę” w 7,9 s, mocniejszy w 7,1 s. Prędkość maksymalna w obydwu przypadkach to 160 km/h.

Maksymalna moc ładowania w słabszej wersji to 75 kW, a w mocniejszej 95 kW.

Test MINI Clubman Cooper S All4

Aceman to wciąż pełna stylówa

Mimo, że wielu osobom nie przypadł do gustu wygląd nowych MINI, nie można im odmówić oryginalności. Podobnie jak w Countrymanie, tak i tutaj pojawiło się wiele kanciastych kształtów to jednak przodu auta nie da się pomylić z żadnym innym. „Żabie” oczy oraz charakterystyczny kształt grilla mówią jasno, że to MINI. 

Zdany egzamin Mini Coopera S

Podobnie jest w środku, choć nowe modele brytyjskiej marki odeszły już nieco od stylu z modelu R56 czy F55. Na konsoli centralnej pojawił się ogromny okrągły ekran dotykowy, a fizyczne przyciski ograniczono do absolutnego minimum. To z poziomu ekranu sterujemy teraz większością funkcji samochodu, możemy zmieniać także jego styl, co przekłada się np. na motywy wyświetlacza czy kolor oświetlenia ambientowego. 

Na razie nie znamy cen, ani dokładnej specyfikacji nowego MINI Acemana. To w dużej mierze od cennika będzie zależeć sukces nowego modelu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW 7 G70 od Mansory. To auto nie powinno powstać

Mansory to znany tuner, który tworzy przerabia drogie samochody i robi z nich jeszcze droższe. Przy tym ich projekty niekoniecznie muszą być ładne, mają po prostu być drogie, żeby ich właściciele mogli się tym chwalić. Teraz do ich garażu trafiło BMW 7 G70, które w oryginale już nie grzeszy urodą, a Mansory wie jak to…

Alpina B10 widok z tyłu

Alpina B10 – jedno z ciekawszych i rzadkich BMW

Samochody marki Alpina są wyjątkowe. Każda Alpina jest jak butelka wyszukanego wina. Z pewnością nie jest tania, ale prawdziwy smakosz będzie umiał docenić jej walory. A skoro mowa o winach... Czy wiedzieliście, że Alpina prowadzi też winiarnie? Ekskluzywne samochody i dobre wino to mieszanka wybuchowa. Jednym z najciekawszych modeli z przełomu milenijnego jest B10. Baza do zmian Bazuje na limuzynie typoszeregu…