Porsche rozlicza się z pandemią - Trends Magazines

Porsche rozlicza się z pandemią

Stuttgart. Porsche podaje wyniki finansowe i wolumeny z pierwszego kwartału tego roku. Jak kreują się liczby z okresu pandemii? Te kwoty dają do myślenia. 

 

Wyniki Porsche

W pierwszych trzech miesiącach 2020 r. zysk operacyjny firmy spadł o 34%, do 0,6 miliarda euro. Liczba dostaw spadła o 5%. Do końca marca producent przekazał klientom 53 125 samochodów. Od początku roku zatrudnienie wzrosło o 1%, do 35 866 pracowników.

A tak skomentował prezes

Globalny kryzys koronawirusa jest dla Porsche poważnym wyzwaniem. Istotne są utrzymanie zasadniczo optymistycznego podejścia, a także systematyczne zarządzanie, tak aby po zakończeniu kryzysu można było wznowić pracę z pełną prędkością. Jesteśmy zaangażowani w nasze inwestycje w przyszłość w zakresie elektryfikacji i cyfryzacji naszych samochodów” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

 

Podobne

40 lat quattro – HISTORIA

Dokładnie czterdzieści lat temu koncern z Ingolstadt podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej w Genewie pokazał po raz pierwszy Audi quattro, wywołując w ten sposób spore poruszenie w branży. Audi quattro to pierwszy w historii przypadek, w którym sportowe coupé  dostępne było jako pojazd z napędem na cztery koła. Jego 147 kW/200 KM mocy pochodziło ze wzmocnionej…

Diesel Power – najlepsze Golfy GTD

„Sportowy diesel” to trochę oksymoron. Miłośnicy tuningu przez duże T, raczej nie płoną do nich miłością, choć zapewne to właśnie silniki wysokoprężne są jednymi z najczęściej modyfikowanych na rynku. Łatwość zmiany programu i efekty jakie możemy osiągnąć stosunkowo małym kosztem zachęcają wielu, jednak ze świecą szukać tych, którzy tuning diesla wynieśli na wyższy poziom. Ja…