Nowe BMW iX M60 - te liczby to kosmos! - Trends Magazines

Nowe BMW iX M60 – te liczby to kosmos!

Do tej pory do wyboru były dwa warianty elektrycznego BMW iX – xDrive 40 oraz xDrive 50. Teraz dołącza topowa wersja od razu w wersji M, czyli M60. Jego liczby i osiągi robią wrażenie!

Elektryczny SAV (Sport Activity Vehicle) BMW iX to odpowiedź Bawarczyków na postępującą elektryfikację w motoryzacji. Elektryczny SUV zadebiutował jesienią zeszłego roku i był oferowany w dwóch wariantach mocy – 326 KM lub 523 KM. Jak widać, na niedomiar mocy nie można narzekać, ale BMW nie byłoby sobą, gdyby nie wprowadziło do oferty odmiany z literką „M”. W tym przypadku – M60. 

BMW iX M60 będzie oferowało 540 KM i uwaga – 1015 Nm momentu obrotowego. To nie koniec. Gdy będzie potrzeba będzie można aktywować dodatkowy zastrzyk mocy na 10 sekund. Wówczas cyfry wzrastają do 619 KM i 1100 Nm. Przekłada się to oczywiście na osiągi, M60 przyspiesza do pierwszej setki w 3,8 s, a maksymalnie pojedzie 250 km/h. Takie elektryki to szanujemy!

Inżynierom udało się też poprawić aerodynamikę, bowiem współczynnik oporu powietrza w iX M60 wynosi zaledwie 0,26 Cx. Pomimo kosmicznych osiągów samochód będzie miał przyzwoity zasięg, według normy WLTP ma przejechać do 566 km na jednym ładowaniu. 

Cena? Niestety za znakomite osiągi i kosmiczną technologię trzeba płacić. BMW iX M60 wycenione jest w Polsce na co najmniej 549 900 zł. 

Konrad Maruszczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Tragiczne wyprzedzanie. Zobaczcie to, przemyślcie to i zapamiętajcie – WIDEO

Według doniesień wyborcza.pl, śmiertelne wyprzedzanie miał miejsce 12 stycznia pod Warszawą na drodze wojewódzkiej nr 631 w miejscowości Marki. Auto- Świat donosi, że ten odcinek często określany jest mianem drogi śmierci. Niecierpliwi kierowcy porywają się na tam na nieprzemyślane manewry wyprzedzania.    Nagranie pokazuje jak BMW wyprzedza lewym pasem kolumnę aut i nagle rozpoczyna awaryjne…

To kuloodporne BMW może być Twoje za około 45 tys. zł

Kuloodporne BMW 750iL zapewnia poziom bezpieczeństwa, o którym można tylko pomarzyć w "zwykłych" samochodach. Okazuje się, że za 10 tys. Euro można wejść w posiadanie limuzyny z silnikiem V12, która jest nie tylko w pełni wyposażona pod kątem luksusu, ale również ochroni Cię przed atakiem m.in. z broni palnej. To E32 pochodzi z 1993 i…