Na razie nie kupisz BMW z ekranem dotykowym - Trends Magazines

Na razie nie kupisz BMW z ekranem dotykowym

BMW 750i G11 kokpit

Ze względu na braki półprzewodników i komponentów elektronicznych BMW ogranicza dostępne opcje w nowych samochodach. Wszystko po to, aby utrzymać poziom produkcyjny. 

Problemy z dostawami surowców, półprzewodników, czy komponentów dają się mocno we znaki producentom samochodów. Na razie nie widać załamania na rynku, ale prognozy niestety nie są optymistyczne. Problemy z dostępnością samochodów lub dodatkowymi opcjami mogą występować nawet do połowy przyszłego roku. Producenci w różny sposób sobie z tym radzą, na pewien pomysł wpadło BMW.

Jak informuje serwis edmunds.com, BMW czasowo wycofała z oferty wyświetlacze dotykowe. Chodzi o modele:

Dostęp do systemu multimedialnego i wszystkich funkcji będzie nadal możliwy, ale… za pomocą systemu iDrive, czyli tak jak miało to miejsce w starszych modelach jeszcze sprzed ery ekranów dotykowych. 

Taki manewr ma zostać wykonany po to, aby utrzymać produkcyjne tempo. Podobno klienci mają otrzymać po 500 dolarów rekompensaty za brak dotykowych wyświetlaczy. Czy zniżka będzie dostępna także w Polsce? Tego na razie nie wiadomo. 

Konrad Maruszczak

 

Podobne

Nowe BMW M5. 600 KM, xDrive i tryb do driftu!

Przez lata mówiło się, że prawdziwe BMW musi mieć napęd na tylną oś. Okazuje się, że odpowiednio skonfigurowany xDrive zdaje jednak egzamin nawet w autach ze stajni M GmbH - nie tylko poprawia trakcję, ale również ułatwia eksploatację w trudniejszych warunkach drogowych. Jakie jeszcze asy w rękawie kryje nowe BMW M5? Model oznaczony symbolem F90…

BMW 5 burzenie stodoły

Wieś tańczy i śpiewa. Burzenie stodoły przy pomocy BMW 5

Znaleźliśmy w sieci nagranie, na którym BMW 5 typoszeregu E61 jest wykorzystywane do burzenia stodoły. To nie pomyłka, ale czy misterny plan się powiedzie?   Chcesz zburzyć stodołę? Nic prostrzego. Weź BMW serii 5 Touring i przywiąż linę pomiędzy stodołą i samochodem. Następnie gaz do dechy! Podobno wszystkie Passaty B5 wpadają w depresję po obejrzeniu…