Cupra Leon po liftingu zrywa z genami Seata - Trends Magazines

Cupra Leon po liftingu zrywa z genami Seata

Cupra Leon właśnie przeszedł facelifting. Widać, że Hiszpanie coraz bardziej chcą odciąć markę Cupra od Seata. Póki co, ta praktyka się sprawdza, co widać w statystykach sprzedaży. Czy Cupra Leon odniesie sukces, podobny do swojego poprzednika?

Cupra Leon, zarówno hatchback, jak i kombi Sportstourer, przyjmuje stylistykę z charakterystycznym przodem oraz opcjonalnymi przednimi reflektorami Matrix LED. Auto przejęło zmodyfikowany pas przedni, tak jak zmodernizowany Formentor. Mamy tutaj więc duże wloty powietrza w zderzaku, trójkątną sygnaturę świetlną i nowy kształt maski. 

PORÓWNANIE: VW Golf GTI vs VW Golf GTE – zmiana warty?

W tylnej części hiszpański hatchback, zarówno w wersji 5-drzwiowej, jak i Sportstourer drastycznie się nie zmienił. Auto zyskało nowe lampy tylne z motywem świetlnym takim jak z przodu, a także listwą łączącą obydwie lampy. Dodatkowo, mamy tutaj podświetlone logo Cupra. 

Do wyboru mamy także 9 nowych wzorów felg, 18- i 19-calowych. Oprócz tego w palecie pojawiło się 9 nowych lakierów nadwozia, w tym ekskluzywne opcje matowe – Century Bronze i Enceladus Grey wraz z dostępnym obecnie Magnetic Tech Matt. Paletę kolorów nadwozia uzupełniają Fiord Blue, Midnight Black, Glacial White, Magnetic Tech, Graphene Grey oraz Taiga Grey.

TEST Cupra Leon Sportstourer 310 KM – mało rozpoznawalne kombi

Cupra Leon po liftingu ma lepsze wnętrze

Podobnie jak w Formentorze, tak i tutaj dopracowano nieco obsługę multimediów za pomocą ekranu dotykowego, i co ważne panel klimatyzacji jest w końcu podświetlony. Odświeżono też wygląd zegarów i delikatnie przeprojektowano obudowę tunelu środkowego w okolicach wybieraka skrzyni biegów.

Za nagłośnienie odpowiada teraz firma Sennheiser, specjalizująca się w słuchawkach. 425-watowy system audio ma teraz brzmieć świetnie. I dobrze, bo do poprzedniego systemu Beats mieliśmy pewne zastrzeżenia. 

Cupra chwali się, że materiały użyte we wnętrzu są „bardziej zrównoważone środowiskowo”. Na przykład, fotele mogą być obite ekologiczną skórą lub mikrofibrą, która w 73 proc. pochodzi z recyklingu.

Co pod maską?

Wszystkie silniki wyposażone są w turbodoładowanie i bezpośredni wtrysk paliwa o mocy od 150 KM (110 kW) do 333 KM (245 kW). Podstawą jest jednostka 1.5 TSI o mocy 150 KM, która jest połączona z manualną skrzynią biegów. 

Mocniejszy wariant będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych. Pierwsza z nich to jednostka 2,0 TSI o mocy 204 KM (150 kW) z napędem na wszystkie koła 4Drive i skrzynią biegów DSG.

Cupra Formentor przeszła facelifting. Nie do końca chyba się udał

Drugą opcją jest 2-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem o mocy 333 KM (245 kW), połączony z 7-biegową skrzynią biegów DSG. Ta wersja jednostki napędowej wprowadza nowy, unikalny tryb jazdy CUPRA ze skalibrowanymi pedałami i skrzynią biegów, zoptymalizowanymi przez inżynierów marki pod kątem jazdy na torze wyścigowym. Jest również wyposażona w technologię aktywnego rozdzielania momentu obrotowego oraz opcjonalne hamulce Akebono. Dzięki tym zmianom, samochód jest najmocniejszą, seryjną wersją Leona w historii marki.

Obecny jest także silnik 1.5 eTSI z układem miękkiej hybrydy oraz pełne hybrydy plug-in z silnikami o mocy 204 lub 272 KM. Nie zabraknie także diesla 2.0 TDI o mocy 150 KM, połączonego z 7-stopniową skrzynią DSG.

Cupra Leon po liftingu, zarówno w opcji 5-drzwiowej, jak i Sportstourer wejdzie na rynek w trzecim kwartale 2024 roku. Cennik nowego auta poznamy w późniejszym czasie. 

Seat Leon kończy 25 lat. Tego nie wiesz o tym modelu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Kupujemy używanego VW Polo IV GTI (2006–2009) – Rozsądne marzenie

Volkswagen ze znaczkiem GTI na klapie bagażnika jest marzeniem wielu kierowców. Podobnie jak auto z kultowym 1.8T pod maską. Polo GTI oferuje jedno i drugie, a jest przy tym dostępne za rozsądne pieniądze. Polo czwartej generacji, znane też jako Typ 9N, zadebiutowało jesienią 2001 r. Volkswagen wystawił cierpliwość amatorów szybszej jazdy na ciężką próbę. Przed…

Kolejny skoczek na rondzie. Będzie nowa dyscyplina?

Kierowca srebrnego BMW X6 chyba chciał pobić rekord przelotu nad rondem, ale niestety wylądował pośrodku. To nietypowego zdarzenia doszło na rondzie w Bartoszycach, w województwie warmińsko-mazurskim. Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym wpłynęło do policji przed godziną 6:00 w Nowy Rok - znaczy się Sylwester był bogaty. Srebrne BMW X6 wylądowało na wzniesieniu ronda przy skrzyżowaniu ul.…