BMW M3 z 1988 sprzedane z milion złotych! - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

BMW M3 z 1988 sprzedane z milion złotych!

BMW E30 M3 1988 USA

Od lat ceny samochodów kolekcjonerskich oraz klasycznych idą w górę. Co jakiś czas padają trudne do uwierzenia “rekordy”- tym razem amerykański portal Bring a Trailer sprzedał BMW E30 M3 z 1988 za prawie milion złotych!

Dlaczego to BMW jest tyle warte?


W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie stworzyliśmy listę czynników, które podyktowały cenę tego M3:

  • BMW E30 M3 to pierwsze BMW M3 w historii.
  • Ten model ma bardzo bujną historię wyścigową np. był championem serii wyścigów DTM.
  • Typoszereg E30 jest lubiany na rynku youngtimerów i nawet ceny “zwykłych” egzemplarzy są dość wygórowane.
  • Ten egzemplarz ma niecałe 13 tys. km potwierdzonego przebiegu.
  • To M3 jest w wyśmienitym stanie technicznym oraz wizualnym.
  • Samochód przeszedł obszerny serwis, podczas którego wymieniono wiele elementów i płynów eksploatacyjnych – jest kompletnie przygotowany do sprzedaży w sposób ceniony przez kolekcjonerów. 
  • Ogłoszenie w serwisie zostało bardzo skrupulatnie przygotowane. Do bardzo dokładnego opisu autor dołączył filmy i całą masę bardzo dobrej jakości fotografii. 
  • Prawdopodobnie było kilku chętnych z głębokimi kieszeniami, którzy walczyli do samego końca, co wpłynęło na cenę tego egzemplarza. 

BMW E30 M3 1988 USA

2 + 2

Wystarczy połączyć ze sobą wszystkie kropi i mamy – 950 tys. zł za E30 M3. Do ceny, którą zapłaci kupujący należy jeszcze doliczyć 5% prowizję pobieraną przez serwis Bring a Trailer. W sumei to BMW kosztuje prawie milion złotych!

Inne przypadki drogich E30:

Czy zapłacilibyście 1 mln. zł za E30?

Kwota miliona złotych wystarczy obecnie na każde nowe BMW dostępne w Polsce. Ceny M5 rozpoczynają się od 435 600 zł, a najdroższe BMW 760Li xDrive można mieć już za 807 600 zł. OK- dodatki do takich samochodów liczy się w dziesiątkach lub nawet w setkach tysięcy złotych. Ale nawet wtedy milion spokojnie wystarczy na BMW marzeń…

BMW E30 M3 1988 USA wnętrze

To jak, co wolelibyście mieć? 

Co wybierasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

 

Podobne

BMW E36 AC Schnitzer ACS3 CLS na sprzedaż w Hong Kongu- JEDNOROŻCE

Jeżeli uważasz, że E36 M3 Lightweight nie jest dla Ciebie wystarczająco unikatowe, a Alpina B8 4.6 to ociężała limuzyna dla starszego pana, to nie martw się.  Znaleźliśmy coś właśnie dla Ciebie. To ultrawyjątkowe E36 od AC Schnitzer o oznaczeniu ACS3 Sport CLS. To 3-osobowy bolid- jak Mclaren F1. Przy jego budowie wykorzystano mnóstwo włókna węglowego-…