BMW i Vision Circular - koncept przetworzony z Twojego kartonu mleka - Trends Magazines

BMW i Vision Circular – koncept przetworzony z Twojego kartonu mleka

BMW dało nam zapowiedź nowego konceptu o nazwie BMW i Vision Circular. Auto ma być pojazdem stworzonym w 100% z materiałów odnawialnych. To także zapowiedź nowej drogi, którą BMW konsekwentnie będzie szło za 20 lat. 

Każdy szanujący się producent, nie tylko samochodów, musi mieć w swojej ofercie produkty stworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. Bawarczycy korzystali z takich np. w BMW i3, gdzie tapicerka wykonana jest z puszek po napojach i butelkach PET. Do produkcji wnętrza wykorzystuje się też wełnę i drewno eukaliptusa.

Recykling nie jest więc czymś nowym dla bawarskiej marki. Jednak model BMW i Vision Circular miałby być w całości wykonany z materiałów przetworzonych. Mało tego, energia do wytworzenia nowego modelu miałaby pochodzić tylko ze źródeł odnawialnych. BMW i Vision Circular miałby być także samochodem w 100% możliwym do ponownego przetworzenia. Koncepcyjny model będzie można zobaczyć podczas targów IAA Monachium 2021. 

Czy samochody, idąc drogą jednorazowych reklamówek i plastikowych butelek miałyby być przetwarzalne? Czy to ma sens?

Konrad Maruszczak

fot. BMW

Podobne

Nissan Qashqai 2

TEST Nissan Qashqai 2. Udana ewolucja bestsellera

Prezentowane auto to Nissan Qashqai drugiej generacji. To bardzo precyzyjnie przeprowadzona ewolucja w stosunku do poprzedniego modelu. Ten pierwszy, w 2006, stworzył modę na SUV-y i można śmiało powiedzieć, że wskazał kierunek innym producentom. Z kolei prezentowany najnowszy model technologicznie i stylistycznie przeniósł Qashqaia do drugiej dekady tego tysiąclecia. Aby jednak pozostać na szczycie Japończycy…

Tuning-BMW-Z3-M

Mieć takie dwa Z3 M coupé to prawdziwe szczęście

BMW Z3 to niewielki i bardzo zgrabny roadster lub nietuzinkowe coupé. Szczególnie ta druga odmiana jest nieczęsto widywana na naszych drogach. Z3 M Coupé to już prawdziwy biały kruk, którego spotkanie w ruchu ulicznym zakrawa na cud. Co dopiero spotkanie dwóch sztuk jednocześnie? Dla Witka to codzienność. Wystarczy, że zejdzie do garażu… BMW Z3 zadebiutowało w 1995 roku. Auto było…