Targi IAA 2021 - nowa lokalizacja i nie tylko - Trends Magazines

Targi IAA 2021 – nowa lokalizacja i nie tylko

Targi IAA 2019

Motoryzacyjne targi IAA nieodłącznie kojarzyły nam się z Frankfurtem nad Menem. To od teraz się zmienia i impreza przenosi się do Monachium. Ale to nie jedyna nowość największej imprezy motoryzacyjnej tego roku – targów IAA 2021. 

Pierwszą nowością dla odwiedzających targi IAA 2021 będzie lokalizacja. Od teraz odbywają się w stolicy Bawarii i nie będą miały formy typowego salonu samochodowego. Sugeruje to nazwa targów – IAA Mobility. Mamy więc do czynienia z targami mobilności. 

Nie znaczy to, że impreza całkiem zmieniła swój charakter. IAA to przecież skrót od Internationale Automobil-Ausstellung, czyli wystawa samochodowa, więc „cztery kółka” będą grały główną rolę. Zmiana formuły ma oczywiście swoje uzasadnienie w przestawieniu całej branży motoryzacyjnej na ekologiczne i elektryczne tory. Na IAA 2021 będzie można zobaczyć nie tylko samochody, ale też wystawców branż elektroenergetycznych, cyfrowych czy elektromobilnych. 

Nie zabraknie także największych producentów marek jak: BMW, Grupa VAG, Mercedes, Toyota, Honda, Fiat, Citroen, czy Peugeot. Targi IAA potrwają w dniach 7-12 września 2021 roku. 

Konrad Maruszczak

fot. IAA.de

Jeden komentarz

Comments are closed.

Podobne

VW Golf R 20 Years Edition to połowa diabła

VW świętuje 20-lecie powstania najmocniejszego Golfa w ofercie, który zmienił sposób postrzegania hot hatchy. Golf R to w zasadzie hiper hatch i teraz występuje z najmocniejszym silnikiem w historii. Oto VW Golf R 20 Years Edition. To już kolejna 20-rocznica, którą świętuje Volkswagen. Niedawno pisaliśmy o urodzinach Touarega, teraz przyszedł czas na Golfa R. W…

Fabryka BMW w Spartanburgu

Europejskie koncerny zaprzestaną sprzedaży w Rosji? To nie takie proste

Ze względu na inwazję Rosji na Ukrainę wiele państw domaga się nałożenia jak najdalej idących sankcji na Rosję. Także koncerny motoryzacyjne rozważają twarde kroki przeciwko agresorowi, nawet zakaz sprzedaży aut w tym kraju. Wprowadzenie sankcji przez firmy produkujące auta zapewne mocno Rosja by odczuła, ale w dzisiejszym, globalnym świecie pełnym powiązań działa to niestety w…