Wyprzedaż rocznika 2023 - zebraliśmy najlepsze oferty - Trends Magazines

Wyprzedaż rocznika 2023 – zebraliśmy najlepsze oferty

Wyprzedaż Rocznika 2023 - najlepsze oferty

U dealerów rozpoczyna się wyprzedaż rocznika 2023, na której można „ustrzelić” ciekawe okazje. Kupujący może liczyć średnio na 12-procentowy upust. Gdzie znajdziemy najlepsze oferty?

Do końca roku pozostały dwa miesiące i dealerzy zaczynają robić porządki w salonach. Choć oficjalnie tego nie ogłaszają, w salonach ruszyły wyprzedaże rocznika 2023. Okazuje się, że klienci mogą liczyć na rabat wynoszący przeciętnie 12%. W przypadku auta kosztującego 171 tys. zł (średnia ważona cena rynkowa wg IBRM Samar na koniec III kw.), taki upust oznacza cenę sprzedaży na poziomie 150,5 tys. zł.

Wyprzedaż Rocznika 2023 – najlepsze oferty

Wyprzedaż Rocznika 2023 oficjalnie się nie rozpoczęła, ale możemy przyjąć, że istniejące rabaty są zachętą dealerów na pozbycie się zalegających samochodów, właśnie z mijającego roku. Eksperci z Carsmile zobrazowali upust cenowy, porównując miesięczną ratę netto z tytułu leasingu auta (3 lata oraz 5 lat) do raty wyliczonej dla ceny katalogowej. 

Wyprzedaż Rocznika 2023 - najlepsze oferty
Wyprzedaż Rocznika 2023 – najlepsze oferty

Rata tańsza nawet o 786 zł netto

Średnia obniżka raty względem ceny katalogowej samochodów ujętych w zestawieniu wynosi 350 zł netto (ok. 430 zł brutto), co w 3-letnim okresie leasingu oznaczałoby oszczędność niemal 12 tys. zł netto, a w 5-letnim okresie leasingu – ponad 21 tys. zł netto.

Samochodem, który zajął pierwsze miejsce pod względem kwotowej obniżki raty jest Audi Q5, na którym można zaoszczędzić niemal 800 zł netto miesięcznie wybierając leasing 3-letni. W zestawieniu Carsmile znalazły się też inne modele należące do klasy premium, m.in. Mercedes GLB, Volvo XC60 czy Audi A4.

Używane samochody w firmie? Zobacz, jak wybierać poleasingowe samochody osobowe

Które auta wyprzedają się najszybciej?

Oferowane obecnie rabaty dotyczą samochodów dobrze wyposażonych, a nie „golasów”, których dilerzy chcieliby się pozbyć. Nie musimy rezygnować z bogatego wyposażenia dodatkowego, żeby skorzystać z rabatu. Końcówka roku to gorący okres dla osób, które poszukują samochodu. Ruch w dużej mierze napędzają przedsiębiorcy „robiący koszty”, aby zmniejszyć kwotę rocznego podatku dochodowego czy też odliczyć VAT.

Co warto wiedzieć na temat leasingu samochodu elektrycznego?

Według danych Samaru, w październiku w Polsce zarejestrowano prawie 41 tys. aut osobowych, to o 28% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Taka sytuacja może spowodować, że korzystnych ofert z wyprzedaży rocznika 2023 będzie coraz mniej. Oferty, które łączą jednocześnie atrakcyjną cenę zakupu i dobre wyposażenie znikają najszybciej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Ten 32-latek zapłacił rekordowo wysoki mandat

Nie minął nawet miesiąc od wprowadzenia nowego taryfikatora i już mamy rekordzistę. Kierowca Audi mocno narozrabiał za co przyjdzie mu zapłacić 32,5 tys złotych i dodatkowo trafi do aresztu.  Po wejściu w życie nowego taryfikatora i wyższych mandatów pierwsze wysokie kwoty już się posypały na początku stycznia. Teraz jednak mamy swoisty rekord, który ustanowił 32-latek…

Rimac pokazuje, jak pobić 23 rekordy w jeden dzień

Jeśli ktoś nie lubi pojazdów elektrycznych będzie musiał przyznać, że auta takie jak Rimac robią kolosalne wrażenie. Nie tylko ze względu na wygląd, ale także osiągi, którym nie jest w stanie dorównać żaden samochód spalinowy.  Rimac Automobili to chorwackie przedsiębiorstwo założone w 2009 roku przez Mate'a Rimaca. Swoją przygodę z elektrycznością Mate zaczynał od konwersji…