Używane samochody w firmie? Zobacz, jak wybierać poleasingowe samochody osobowe - Trends Magazines

Używane samochody w firmie? Zobacz, jak wybierać poleasingowe samochody osobowe

Kolejka stojących aut

Motoryzacyjny rynek wtórny obfituje w samochody poleasingowe. Najczęściej to kilkuletnie auta, z niewielkim przebiegiem i udokumentowaną historią serwisową. Co ważne, takie auta są tańsze od ich nowych odpowiedników. Nic więc dziwnego, ze coraz więcej firm decyduje się na zakup samochodów poleasingowych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając auto poleasingowe.

Samochody poleasingowe, czyli jakie?

Poleasingowe samochody osobowe to auta, które były używane już wcześniej na podstawie umowy leasingu. Takie auto wraca do firmy leasingowej po zakończeniu umowy, kiedy leasingobiorca nie zdecyduje się go wykupić, a zamiast tego bierze w leasing kolejne, nowe auto.

Samochody poleasingowe to atrakcyjna opcja dla firm. Tego typu auta są stosunkowo młode (ich wiek najczęściej nie przekracza kilku lat) i zwykle mają tylko jednego właściciela od nowości. Nie trzeba się również martwić o przebieg takich samochodów. Umowy leasingowe jasno określają roczny limit kilometrów, na jaki kierowca może sobie pozwolić bez dodatkowych opłat.

Stan techniczny – kluczowy w przypadku aut poleasingowych

Kluczową kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, wybierając samochód poleasingowy, jest stan techniczny auta. W przypadku aut poleasingowych, sprawdzenie stanu technicznego auta powinno być stosunkowo proste. Wszystko dlatego, że umowa leasingu jasno określa, że wszelkie usterki muszą być na bieżąco zgłaszane i naprawiane wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Dzięki temu, samochód będzie miał w pełni udokumentowaną historię serwisową.

Co więcej, firmy, które oferują poleasingowe samochody osobowe, zwykle przed wystawieniem auta na sprzedaż, skrupulatnie je sprawdzają, by wykluczyć ewentualne usterki. Jeśli takowe się pojawią, są niezwłocznie usuwane.

Kupno samochodu poleasingowego – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając samochód poleasingowy, należy zwrócić uwagę na jego stan techniczny – to niezwykle istotna kwestia, która powinna być priorytetowa. Na co jeszcze dobrze jest zwrócić uwagę?

  • Marka i model auta

Dealerzy oferują całkiem spory wybór samochodów poleasingowych. Warto wcześniej ustalić budżet, jaki ma być przeznaczony na auto i w tym budżecie szukać określonego modelu.

  • Rocznik i przebieg

Auta poleasingowe są stosunkowo młode – często można znaleźć auto, które jest na tyle nowe, że nadal jest objęte gwarancją producenta. Niski przebieg to równie istotna kwestia, która wskazuje na to, że samochód nie był mocno eksploatowany.

  • Sposób finansowania pojazdu

Auto poleasingowe można sfinansować leasingiem, wynajmem długoterminowym lub pożyczką leasingową.

Gdzie kupić samochód poleasingowy?

Poleasingowe samochody najlepiej kupować od sprawdzonych i zaufanych sprzedawców, jak np. Automarket.pl. Decydując się na zakup w takim miejscu, można mieć pewność, że auto jest w pełni sprawne, a przed wystawieniem na sprzedaż, zostało skrupulatnie sprawdzone. W Automarket, można otrzymać wgląd w historię serwisową pojazdu. To łatwy sposób na sprawdzenie, jakie naprawy przeszedł samochód i czy oby na pewno auto jest bezwypadkowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma mowy o zatajeniu ewentualnych usterek czy napraw.

Niekiedy oferty zakupu aut poleasingowych w komisach lub na prywatnych aukcjach są atrakcyjniejsze cenowo, jednak nie można mieć stuprocentowej pewności, co do przeszłości takich aut. Nigdy nie wiadomo, czy samochód np. nie ma ukrytych wad lub nie brał udziału w wypadku.

Kupno auta poleasingowego – o tym warto pamiętać

Czym kierować się podczas zakupu poleasingowego samochodu osobowego? Poniżej kilka uniwersalnych porad.

  • Zawsze wybieraj autoryzowanych i sprawdzonych sprzedawców.
  • Umów się na jazdę próbną.
  • Sprawdź auto w warsztacie samochodowym.
  • Wybieraj sprzedawców, którzy oferują gwarancję na auto.

Osoby, które nie są obeznane w tematach motoryzacyjnych, mogą wybrać się do dealera ze specjalistą, który pomoże im w podjęciu właściwej decyzji zakupowej. Niektóre firmy, jak np. Automarket, oferują klientom darmowy zwrot samochodu. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby wcześniej przetestować auto, a dopiero później podjąć właściwą decyzję.

Artykuł sponsorowany

Jeden komentarz

  1. Sprawdzenie auta jest podstawą, jest dużo firm specjalizujących się w tym, np auto testo lub podobne i bez względu na to czy kupujemy samochód poleasingowy czy po prostu auto od osoby prywatnej warto takie badanie przeprowadzić. Niejednokrotnie sprzedawca w umowie wyłącza rękojmię i w razie usterki lądujemy w martwym punkcie bo płacić musimy, a naprawić nie możemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Wsadzili pod maskę Supry silnik, który już dawno powinien tam być

Ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy i zrobił swap, który należał się Suprze jak psu miska. Oto Toyota Supra z kultową już jednostką 2JZ-GTE. Pojawienie się nowej generacji Toyoty Supry wywołało niemałe trzęsienie w świecie motoryzacji. Toyota wskrzesiła kultowy model, choć auto nie robi już takiego wrażenia jak poprzednia generacja. Samochód stworzono przy współpracy…

Manhart MH5 700, czyli postrach nowego BMW M5

Manhart Performance specjalizuje się w radykalnym tuningu najszybszych wersji BMW. Najnowszy Manhart MH5 700 będzie solą w oku użytkowników nowego M5. Samochód powstał w oparciu o BMW F90, czyli najnowszą odsłonę sportowego sedana z Bawarii. Podobnie jak on, MH5 700 jest napędzane podwójnie turbodoładowanym 4.4 V8, posiada napęd na cztery koła i ogromne hamulce. Różnice?…