VW ID.3 Harlekin to był tylko żart, ale fani się wściekli - Trends Magazines

VW ID.3 Harlekin to był tylko żart, ale fani się wściekli

Prima aprillis w mediach to czas, gdy celowo do sieci trafiają zmyślone newsy. Nawet duzi producenci podejmują zabawę i w tym roku Volkswagen opublikował informację o pojawieniu się nowego modelu. VW ID.3 Harlekin miał być kontynuacją specjalnej wersji zapoczątkowanej przez Polo. Niestety, gdy Volkswagen przyznał się, że to prima aprillisowy żart, fani nie byli zachwyceni.

Wersje Harlekin są znane wszystkim fanom marki z Wolfsburga. Volkswagen zapoczątkował tę serię w latach 90. wypuszczając Polo 6N w wielokolorowej odmianie. Teraz VW chciał ucieszyć fanów prezentując model ID.3 Herlekin. 

VW ID.3 2024 – facelifting prawie niezauważalny

VW ID.3 Harlekin okazał się hitem, lecz „fejkowym”

Odzew był niezwykły, fani bardzo ucieszyli się na powrót Harlekina, nawet w wersji elektrycznej, choć oczywiście wielu pozostało czujnych i od razu wykryło, że ta informacja to prima aprillisowy żart. Niestety efekt był odwrotny do zamierzonego i zamiast „śmieszków heheszków” fani się wściekli. Odzew był na tyle negatywny, że Volkswagen usunął ze swoich stron informację o ID.3 Harlekin.

Swoją drogą, ogromna szkoda, że marka z Wolfsburga nie rozważa na wprowadzenie na rynek elektryka w kolorowej i wesołej wersji. Byłby to miły gest w kierunku fanów i ciekawe odświeżenie w dzisiejszej szarej i jednakowej motoryzacji. 

Fantazyjne VW Polo III Harlekin i nowe Polo – które zwróci większą uwagę

VW Polo Harlekin – więcej kolorów!

Polo Harlekin miał swój debiut w 1995 roku. To najbardziej kolorowy VW w historii, który co ciekawe, w ogóle miał nie wejść do produkcji. W kilku salonach niemieckiej marki stanęło 20 kolorowych Polo, jeszcze nie Harlekin. Co ważne, kolorowe Volkswageny nie były lakierowane losowo. Każdy kolor na karoserii był przypisany poszczególnym grupom elementów. Żółty symbolizował wyposażenie, niebieski układ napędowy, zielony kolor nadwozia, a czerwony opcje.

Wesołe kompakty przypadły klientom do gustu i Volkswagen zdecydował się wypuścić limitowaną wersję – Harlekin. Model ten odniósł nieoczekiwany sukces – powstało ponad 3.800 sztuk, co dziś czyni Polo Harlekin łakomym kąskiem dla fanów marki. 

VW Polo Harlekin x2 – żyj kolorowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Jakie auta jeździły po Nürburgringu 20 lat temu?

Wrzucasz ulubioną kasetę do odtwarzacza Blaupunkta, tankujesz do pełna za 100 zł, przekręcasz kluczyk i lecisz na tor Nürburgring. Czy może być coś piękniejszego? Zapraszamy do sentymentalnej podróży po legendarnym torze na początku lat 2000.  Audi 90, BMW E39, Mercedesy CLK, Porsche Boxter... Piękne samochody na lagendarnym torze nakręcone kamerą VHS. Chyba się starzejemy! Zobaczcie,…

BMW_M4_UBER

Jeździł BMW M4 na Uberze. Nagrał o tym filmik

Znany polski youtuber Hi_5 spędził dzień wożąc klientów aplikacji Uber w BMW M4 Cabrio. Zobaczcie reakcje jego klientów! BMW M4 Cabrio Jak podaje Hi_5 BMW M4 ma 550 KM. W takim razie auto najprawdopodobniej zostało wzmocnione - seryjny silnik generuje 450 KM. Ale czy dla klientów, którzy spodziewają się Opla ma to jakiekolwiek znaczenie? Najbardziej…