VW Golf R32 o mocy Bugatti Veyrona - sleeper idealny? - Trends Magazines

VW Golf R32 o mocy Bugatti Veyrona – sleeper idealny?

VW Golf R32 piątej generacji może już ubiegać się o status kultowego. Jego problemem jest jednak moc, a raczej jej niedomiar. Dziś 250 KM nie robi wrażenia nawet na Polo. Właściciel tego R32 postanowił to zmienić i stworzył potwora!

Seryjny motor VR6 pochodził z Golfa IV, ale tutaj moc nieznacznie wzrosła do 250 KM. W momencie debiutu w 2005 roku była to najmocniejsza odmiana Golfa w historii! Miłość producentów do turbosprężarek i coraz ostrzejsze normy spalin niestety uśmierciły ten motor (choć pojawił się później jeszcze w Passacie B7 i CC). 

Właściciel – Jacque De Beer z RPA kupił ten egzemplarz w 2009 roku. Zmierzył się wówczas z Golfem GTI i… przegrał ten wyścig. Wściekły postanowił to zmienić. Pierwszym krokiem było zamontowanie turbo. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jacque postanowił wprowadzić kolejne modyfikacje – tłoki, korbowody, wydajniejszy układ dolotowy, a w następnych etapach ECU i kolejne podzespoły. Finalny efekt to aż 1000 KM! Obecnie Golf Jacqua może startować nie tylko do nowego Golfa R, ale nawet do Porsche 911 Turbo, Audi R8, czy Lamborghini Hurracan. 

Jak jeździ 1000-konny Golf R32? Zobaczcie poniżej.

Konrad Maruszczak

Podobne

VW Jetta A1

(Nie)zwykły sedan, czyli VW Jetta A1

Pierwsza generacja Jetty, której przedstawicielkę widzicie na zdjęciach, zadebiutowała w 1979 roku. Samochód był klasycznym dwu lub czterodrzwiowym sedanem. Model bazował na Golfie pierwszej generacji i był bardziej konserwatywną odmianą tego bardzo popularnego hatchbacka. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat Volkswagen pokazał światu kilka generacji Jetty. Za każdym razem auto nie wzbudzało większych emocji. Było praktyczne, proste…