Wysoka frekwencja na II rundzie Rallysprint Challenge - Trends Magazines

Wysoka frekwencja na II rundzie Rallysprint Challenge

W najbliższą sobotę na lotnisku w Pile odbędzie się II runda Rallysprint Challenge, są to zawody organizowane przez Automobilklub Bydgoski.

Aż 88 samochodów, na ten moment, widnieje na liście zgłoszeń do II rundy Rallysprint Challenge. Zawody zaplanowano na sobotę, 22 maja, na lotnisku w Pile. Organizatorzy dla uczestników przygotowali odcinek specjalny o długości około 5 km, o charakterze rajdowo-wyścigowym: „będzie kilka cięć, na pewno zawodnicy naniosą na trasę trochę „rajdowego syfu”, ale będą też miejsca gdzie potrzebny będzie piąty bieg”. Najliczniejszą grupę stanowi klasa S2000, aż 27 kierowców. W klasach pucharowych BMW również zapowiada się zaciekła rywalizacja.
Zgłoszenia nadal są aktywne. Szczegóły TUTAJ.

Harmonogram zawodów:

7.30 – 8.30 – przyjmowanie zgłoszeń

8.45 – odprawa z zawodnikami

9.00 – przejazd zapoznawczy i start pierwszego zawodnika do I próby

ok. 18.00 – zakończenie imprezy

W piątek, 21 maja, Automobilklub Bydgoski zaprasza wszystkich kierowców spragnionych sportowej jazdy do udziału w treningu, na tym samym obiekcie, w Pile. Koszt udziału to 150 zł.

Harmonogram treningu:
15.15  – przyjmowanie zgłoszeń

15.30 – objazd trasy i rozpoczęcie treningu

18.30 – koniec treningu

 

Listę zgłoszeń można obejrzeć TU.

Relacja z I i II rundy zostanie opublikowana w czerwcowym wydaniu BMW Trends.

 

Podobne

BMW Simracing

Turniej e-wyścigów w salonach BMW – finał na torze w Austrii

Simracing to trend w sportach motorowych, w którym profesjonaliści, amatorzy oraz początkujący gracze biorą udział w wirtualnych wyścigach. Czy to na komputerze, czy na konsoli do gier – prawdziwe wyścigi są tu symulowane tak wiernie, jak to tylko możliwe. BMW Group udostępnia platformom simracingowym dane pojazdów, dzięki czemu uwzględniane są nawet takie zmienne jak ilość paliwa czy zużycie…

BMW Z18

BMW Z18 to szalony prototyp. O co tutaj chodzi?

W 1995 roku samochód koncepcyjny BMW Z18 przeszedł do historii jako pierwszy terenowy roadster opracowany przez BMW. Był to okres, w którym pragnienie wszechstronnej mobilności pod gołym niebem i pragnienie eksploracji terenowych terenów wywołały boom w segmencie motocykli Enduro.   Ośmiocylindrowy silnik o mocy 260 kW/355 KM napędzał ten prototyp, a zaprojektowany z myślą o…