VW Golf Mk9 będzie elektryczny - Trends Magazines

VW Golf Mk9 będzie elektryczny

Volkswagen Golf w dziewiątej odsłonie nadal przetrwa, co dziś nie jest takie oczywiste, ale pożegnamy tradycyjne silniki spalinowe. Te zostaną tylko przy najmocniejszych odmianach. 

Volkswagen mocno prze w stronę elektryfikacji. Po premierze flagowego ID.7 oraz koncepcyjnego ID. GTI przyszedł czas na informacje o Golfie. Producenci coraz mniej patrzą na sentymenty i idą z duchem czasu. Wystarczy spojrzeć chociażby na Passata, który obok Golfa jest najdłużej produkowanym modelem w ofercie, a jego najnowsza odsłona jest prawdopodobnie ostatnią. Podobnie może być w przypadku „króla hatchbacków”, który zadebiutuje po raz dziewiąty. 

VW Golf Mk 9 powstanie na platformie SSP

Nowa generacja Golfa będzie całkowicie elektryczna. Nowa platforma podłogowa ma służyć tylko i wyłącznie pojazdom „na prąd”, co zapewne poprawi ergonomię i pozwoli ograniczyć koszty produkcji. Zaletą SSP jest obsługa instalacji 800 V, co umożliwia ładowanie z mocą większą niż 175 kW. Według Volkswagena pojazdy oparte na SSP mają się ładować co najmniej dwukrotnie szybciej niż obecne, powstałe na platformie MEB. Z nową bazą zostanie połączone także oprogramowanie, które ma zapewnić obsługę autonomii czwartego poziomu.

Jak w przypadku każdej nowej odmiany Golfa, rewolucji nie będzie. Ale nie o to tutaj chodzi. Samochód ma być dobre wykonany, praktyczny i łatwy w obsłudze. I tak prawdopodobnie będzie. 

Golf GTI i R pozostaną przy życiu

Silniki spalinowe pozostaną tylko w najmocniejszych odmianach Golfa – GTI oraz R. Co ciekawe, VW nie chce rezygnować z emocji. W wywiadzie dla Autocar, prezes marki, Thomas Schäfer stwierdził: „Potrzebujemy modeli, które są ekscytujące. [Modele] R zawsze takie były. Zużyliśmy wiele czasu i pieniędzy na tę markę i nie zrezygnujemy z niej. Ale będziemy nazywać je „R” tylko wtedy, gdy będą szybkie i miały napęd na cztery koła.”

Nowy VW Golf Mk9 pojawi się najwcześniej w 2028 roku. Wcześniej, bo w 2025 roku zobaczymy lifting obecnej generacji, która również będzie mocno zelektryfikowana. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Golf R Variant Tuning

500 KM+ Golf R Variant – Giełda Trends

Przedstawiamy nietuzinkowego Golfa R Variant po tuningu. Już seryjna R'ka Variant jest genialna i to bardzo szybkie auto sportowe. W tym egzemplarzu moc została podniesiona do 515 koni mechanicznych, ale to zaledwie początek listy modyfikacji.      Opis modyfikacji wg. właściciela:  Auto serwisowane i modyfikowane wyłącznie w firmie CompSport.Obecnie na stage 3 posiada moc 515hp/605nm( wykres…

Tuning-BMW-E36-Cabrio-dwa auta

Stylowe kabriolety BMW E36 – ikony fanów stylu stance, drifterów i nie tylko

BMW E36 jest uważana za ikonę przez motoryzacyjnych entuzjastów. Jeżdżą nim drifterzy, fani stylu stance, jest też podstawową bazą dla projektów german style’u. W wersji seryjnej od wielu lat służy całym rodzinom. Skąd ta popularność?   Świetny model BMW E36 to przede wszystkim świetne auto. Jak prawie każde BMW ma układ napędowy zaprojektowany według schematu:…