Volkswagen ID.4 - PRZED PREMIERĄ - Trends Magazines
21 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Volkswagen ID.4 – PRZED PREMIERĄ

Nowy VW ID.4 zostanie wprowadzony na rynek w tym roku. SUV oparty jest na nowej modułowej płycie podłogowej napędu elektrycznego (MEB). 

Struktura

ID.4 zostanie początkowo wprowadzony na rynek z napędem na tylne koła, a wersja z napędem elektrycznym na obie osie zostanie dodana w późniejszym terminie. Akumulator wysokonapięciowy jest umieszczony w pobliżu środka podwozia, aby utrzymać niski środek ciężkości, a także zrównoważony rozkład mas pomiędzy osiami. Podobnie jak wszystkie inne modele oparte o  MEB, ID.4 zapowiada dużo przestrzeni dla pasażerów dzięki kompaktowej technologii napędu elektrycznego.

Interfejs

VW obiecuje, że w pełni cyfrowy kokpit  SUV-a będzie miał przejrzystą strukturę. Obsługiwany będzie głównie za pomocą powierzchni dotykowych i inteligentnego, intuicyjnego sterowania głosowego. Volkswagen zapowiada, że samochód będzie w stanie przejechać na jednym ładowaniu nawet 500 km.

Przyszłość Volkswagena to elektryczność

„Będziemy produkować i sprzedawać ID.4 w Europie, Chinach i Stanach Zjednoczonych.” wyjaśnia Ralf Brandstätter, dyrektor operacyjny marki Volkswagen. A inne modele? Volkswagen inwestuje obecnie miliard euro w elektryfikację swojej gamy modeli, oferując jednocześnie coraz więcej pojazdów hybrydowych, które znacznie pomogą w przyszłości ograniczyć emisje floty.

 

 

Podobne

Kolejne nowe radiowozy na polskich drogach! Już trwają ich testy!

Obecnie BMW 330i są już najpopularniejszym nieoznakowanym radiowozem na polskich drogach. To jednak nie koniec dostaw bawarskich aut dla policji. Jak ustaliliśmy, zgodnie z wchodzącą w życie 1 kwietnia dyrektywą Unii Europejskiej o elektromobilności i zrównoważonym rozwoju transportu, polska policja będzie musiała mieć na stanie przynajmniej 10% radiowozów elektrycznych. W przyjętej definicji pojazdu elektrycznego mieszczą…