Zwickau. Z taśm fabryki w zjechał ostatni pojazd z silnikiem spalinowym - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Zwickau. Z taśm fabryki w zjechał ostatni pojazd z silnikiem spalinowym

Zwickau ID.3

Od teraz w Zwickau będą wytwarzane wyłącznie samochody elektryczne Volkswagena, a w przyszłości również marek Audi i Seat.

Historia

Produkcję aut spalinowych rozpoczęto w Zwickau w 1904 roku. Początkowo przez długie lata były to modele marki Horch, w czasach NRD z taśm zjeżdżał tu Trabant. W maju 1990 roku rozpoczęto produkcję Volkswagenów – w ciągu 30 lat w Zwickau powstało dokładnie 6.049.207 samochodów: modeli Polo, Golf, Golf Variant, Passat i Passat Variant.

fabryka volkswagen

ID.3 od listopada 2019

Od połowy listopada 2019 roku w Zwickau trwa seryjna produkcja Volkswagena ID.3. W lecie ruszy budowa modelu ID.4.W zimie bieżącego roku zostaną wyprodukowane pierwsze samochody elektryczne – obok ID.4 po pewnym czasie również SUV marki Audi. 

VW TRENDS 2/2020

Reinhard de Vries, Dyrektor ds. Techniki i Logistyki w Volkswagen Saksonia: „Już w przyszłym roku będziemy w stanie wyprodukować 330.000 aut”.

Podobne

Udanego Sylwestra i jeszcze lepszego roku 2019!

Koleżanki i Koledzy! Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami imprezy Sylwestrowej oraz Nowego Roku, chcielibyśmy życzyć Wam wszystkiego dobrego. Zdrowia, szczęścia, pieniędzy i braku trosk - zarówno osobistych, jak i związanych z Waszymi samochodami, motocyklami i innymi pojazdami, w których posiadaniu jesteście! Redakcja Trends.

Ził 130 z silnikiem BMW X5 M

700-konny Ził 130 z silnikiem M Power. Rosyjski potwór!

"Rosja to stan umysłu". Potwierdza to Ził 130 youtubera, który poddał go ekstremalnym modyfikacjom. Toporne nadwozie rosyjskiej wywrotki otrzymało nowe serce- silnik z BMW X5 M. Wilk w owczej skórze Ził 130 to wciąż częsty widok w Rosji. Ciężarówka ma zwykle pod maską benzynowy silnik V8 o pojemności 6 litrów i mocy 170 KM. Arachiczna kontrukcja…