Toyota Supra vs BMW M140i - dwa identyczne silniki, jeden zwycięzca - Trends Magazines

Toyota Supra vs BMW M140i – dwa identyczne silniki, jeden zwycięzca

Na wstępie należy zaznaczyć, że obydwa auta nie są seryjne, ale pomimo modyfikacji uzyskują tą samą moc – 460 KM. Pod maską Supry i BMW pracuje ten sam 3-litrowy motor R6. Jak się okazuje, zwycięzca tego pojedynku jest tylko jeden.

Nie jest tajemnicą, że Toyota Supra korzysta z technologii BMW i tak naprawdę to model Z4 ubrany w bardzo ciekawe nadwozie. Pod maską pracuje jednostka B58B30 o mocy 340 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To silnik znany m.in. z Z4 35is, czy M140i. I z tym drugim przyszło Toyocie stanąć w szranki w wyścigu na prostej. 

Obydwa modele nie są jednak seryjne. W BMW zamontowano 4,5 calowy wydech, katalizatory M Performance and także zmodyfikowano ECU. Deklarowana moc to 460 KM, a więc sporo więcej niż seryjnie. Identyczną mocą charakteryzuje się Supra, w której także wprowadzono szereg modyfikacji.

Pomimo, że auta są przerobione po modyfikacjach uzyskują identyczne wartości. Na papierze samochody osiągają 100 km/h w bardzo podobnym czasie (BMW – 4,4 s, Supra – 4,5 s). A jak będzie w przypadku samochodów po modyfikacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW 1502 czyli klasyczna i sportowa Neue Klasse

W latach 50. bawarski koncern borykał się z kryzysem finansowym, spowodowanym m.in. modą na silniki ekonomiczne, o mniejszych pojemnościach. Jedynym sposobem poprawienia sytuacji firmy była inwestycja w nowy projekt. Tak powstała seria Neue Klasse, której produkcja rozpoczęła się w 1962 roku. Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić wam bawarczyka z serii 02, czyli oryginalny pomysł 2-drzwiowego sedana.…

Agresywny Amarok wyposażony w najnowsze gumy Mickey Thompson

Ten podniesiony i poszerzony Amarok służy jako demo dla producenta opon Mickey Thompson. Trzeba przyznać, że MT wykonało kawał dobrej roboty tuningując ten wóz. Do tego maską znajduje się silnik V6 TDI o mocy 258 KM i momencie obrotowym 580 Nm, dzięki któremu Amarok jest prawdziwą drogową lokomotywą. W tym wydaniu, to nie potrzebuje w…