Rusza Essen Motor Show 2021 - Trends Magazines

Rusza Essen Motor Show 2021

Startuje 53. edycja targów Essen Motor Show 2021. Na imprezie pojawi się około 400 wystawców, prezentujących samochody sportowe, po tuningu, a także auta klasyczne. 

Wystawa Essen Motor Show 2021 to, obok międzynarodowych targów motoryzacyjnych takich jak IAA Monachium jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Europie. W sobotę 27 listopada startuje już 53. edycja tej imprezy, pierwszy raz odbyła się w 1968 roku. Przypomnijmy, że zeszłoroczna edycja nie odbyła się ze względu na pandemię koronawirusa. My byliśmy obecni w Essen w 2019 roku. 

Essen to przede wszystkim wystawa samochodów sportowych, wyścigowych, a także aut po tuningu. W tym roku nie zabraknie także klasyków. Ze względu na poważną sytuację pandemiczną w Europie, organizatorzy zastosują zasadę 3G (geimpft, genesen, getestet) – czyli zaszczepieni, ozdrowieńcy, przetestowani. Tylko ci będą mogli wejść na hale wystawowe. W trakcie zwiedzania będą oczywiście obowiązywały maseczki. 

Na targach Essen Motor Show 2021 będzie można oglądać nie tylko samochody, będą także stoiska z gadżetami motoryzacyjnymi, ubraniami, a nawet częściami. 

„Essen Motor Show pokazuje, jakie znaczenie ma samochód i jakie będzie miał w przyszłości. Samochody nas przywożą nie tylko z punktu A do B – powinny też sprawiać radość i inspirować kierowców niezależnie od napędu” – opisuje Oliver P. Kuhrt, dyrektor zarządzający Messe Essen.

Polski akcent na targach Essen Motor Show 2021

Na stoisku tuningowym Xperience w hali numer 5 znajdzie ok. 100 prywatnych osób, pokazujących swoje projekty. Znajdzie się tam m.in mocno przerobiony Fiat 126p, którego możemy znaleźć w galerii na oficjalnej stronie targów. Fani kempingu też znajdą coś dla siebie – np. Audi A7 z namiotem sypialnym na dachu. 

Targi Essen Motor Show 2021 potrwają od 27 listopada do 5 grudnia. Bilety można kupić online, normalny bilet całodniowy to koszt 18 euro. Jeśli chcecie zacząć zwiedzać po godzinie 14, wówczas zapłacicie 12 euro. Wejściówka na specjalny dzień prasowy w piątek 26 listopada kosztuje 30 euro (15 euro po godzinie 14). 

Konrad Maruszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

VW TRENDS 1/2020 nadjeżdża!- MAGAZYN

VW TRENDS 1/2020 już 19 marca w sprzedaży: A w środku m.in.: ●  Touareg R, ID.4, sportowe Golfy GTI, GTD, GTE – wiosenne nowości VW ●  Auto o wielu twarzach – Passat GTE ● Na tropach zimy - nietypowy test Grand Californii 600 ● Drogowy zawadiaka - T-Roc w wersji R ● Bilet do klasy…