Nowe BMW M5 na Nürburgring - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

Nowe BMW M5 na Nürburgring

BMW za chwilę zaprezentuje odświeżone BMW serii 5. Oznacza to, że sportowa wersja limuzyny również doczeka się liftingu. Nowe M5 zostało przyłapane podczas testów na Nürburgring.

 

Sukces

Obecna generacja M5 typoszeregu F90 jest jedną z najlepszych do tej pory. Wersja Competition oferuje 625 KM, które standardowo napędzają obie osie. To, co odróżnia M5 od konkurencji to możliwość odłączenia przedniego napędu i tym samym zupełnej zmiany charakterystyki prowadzenia.

Co nowego?

Z pewnością najnowsza wersja zachowa te oraz inne cechy, które uczyniły F90 tak dobrym samochodem. Co się zmieni? Na torze widzimy najprawdopodobniej wersję Competition (naszym zdaniem CS będzie miało bardziej agresywny spoiler). Linia boczna pozostanie taka sama, gdyż BMW pokusiło się o kamuflaż jedynie przodu i tyłu auta. Domyślamy się, że M5 otrzyma nowe reflektory i grill. Miejmy nadzieję, że pod maską znajdzie się też gromadka dodatkowych koni mechanicznych, które uczynią z M5 jeszcze potężniejszego potwora! 

źródło: bmw blog

Podobne

Tuning VW Golf 2 widok z boku

Zadziorny VW Golf 2 z silnikiem z Passata

Dla wielu z nas, pasjonatów motoryzacji, założenie rodziny, narodziny dziecka, budowa domu oznaczają koniec zabaw z mało rozsądnymi autami i tuningiem. Jednak nie zawsze musi tak być. Idealnym przykładem jest historia Szymona i jego Golfa 2. Auto znalazło się w rodzinie w 2002 roku. Po dziesięciu latach zostało przekazane Szymonowi przez ojca. Nie można wyobrazić…

BMW M5 Safety Car. Na straży bezpieczeństwa

BMW umiejętnie dolewa oliwy do ognia. Najnowsze M5 można sprawdzić w grze Need for Speed. Mocarny sedan występuje także w roli samochodu bezpieczeństwa w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP. Safety car ma do zrealizowania różne zadania. Wyjeżdża na tor przed zawodnikami, by jego załoga mogła ocenić stan nawierzchni czy poprawność działania wyposażenia toru, z chronometrażem włącznie.…