Nowe kolory elektrycznych aut Nissana – od Akatsuki Cooper po Aurora Green - Trends Magazines
4 sierpnia 2021

Nowe kolory elektrycznych aut Nissana – od Akatsuki Cooper po Aurora Green

Nissan Ariya

Po czym można będzie poznać Ariyę – elektryczny model Nissana? Nie tylko po innej stylistyce nadwozia, ale też nowej palecie kolorów o wdzięcznych nazwach od Akatsuki Cooper po Aurora Green.

Nowy Nissan Ariya stał się dla projektantów odpowiedzialnych za kolorystykę okazją do stworzenia nowej identyfikacji wizualnej dla samochodów elektrycznych tej japońskiej marki.

Nissan Ariya Pearl Blue
Nissan Ariya Pearl Blue

Chcąc podkreślić drzemiącą pod maską Nissana Ariya moc i stworzyć odpowiednią oprawę dla zastosowanych w nim rozwiązań technologicznych, zespół projektantów wybrał dwa zupełnie nowe kolory – Akatsuki Copper i Aurora Green – stworzone specjalnie dla tego wyjątkowego elektrycznego crossovera coupé.

Nissan Ariya Akatsuki Copper
Nissan Ariya Akatsuki Copper

Akatsuki Copper w wolnym tłumaczeniu to „miedziany świt”. Kolor doskonale oddaje blask pierwszych promieni wschodzącego słońca jednocześnie symbolizując narodziny nowej tożsamości marki Nissan. Metaliczne refleksy nawiązują do doskonałych właściwości przewodnictwa elektrycznego miedzi, co stanowi wyraźny ukłon w stronę zaawansowanej technologii tego modelu.

Nissan Ariya Tinted Red
Nissan Ariya Tinted Red

Aurora Green zawdzięcza swoją nazwę zjawisku zorzy polarnej. W zależności od kąta patrzenia mieniący się różnymi odcieniami lakier nadwozia przybiera różne barwy, od głębokiej zieleni aż po purpury, ukazując w intrygujący dla oka sposób ten jeden z najpiękniejszych cudów natury.

Nissan Ariya Burgundy
Nissan Ariya Burgundy

Czarna Perła (Pearl Black) – stworzona na bazie nowego pigmentu – urzeka głębią i wielowymiarowością koloru, dzięki zaawansowanej technologii produkcji stworzono czystą i wyrazistą Białą Perłę (White Pearl).

Nissan Ariya White Pearl
Nissan Ariya White Pear

Nigdy wcześniej biel w pojazdach Nissana nie była tak przejrzysta i pełna blasku. Dwukolorowa wersji nadwozia wykorzystuje efekt kontrastu z lakierowanym na czarno dachem, w którym dzięki nowemu pigmentowi udało się uzyskać niezwykłą głębię koloru.

W palecie 10 nowych kolorów są jeszcze: Gun Metallic, Tinted Red, Warm Silver, Burgundy, Ceramic Grey i Pearl Blue. Wszystkie możesz obejrzeć tutaj:

Możesz dołączyć do 29 tys. osób, które zgłosiły swoje zainteresowanie modelem Ariya, rejestrując się tutaj.

RT

Fot. Nissan

Podobne

Toyota Celica – tuningowa klasyka z turbo

Toyota Celica to - obok Civica - model o wieloletniej tradycji. Jego pierwsza generacja wyjechała na drogi w 1970 r. Historia Celicy to przede wszystkim rajdy i kultowy model GT-Four, wielokrotnie wygrywający rywalizację w WRC. Prezentowana szósta generacja pokazana została w 1994 r. Mijające lata nie wpływają na nią niekorzystnie, wciąż prezentuje się wyśmienicie. Celica,…

E36 pickup 3 osie

Gokart śmierci na bazie BMW E36 do wynajęcia

Uwielbiamy oglądać coraz to nowe i bardziej szalone aplikacje dla BMW E-3-6. Czasem mamy wrażenie, że E36 jest jak klocki LEGO - każdy może zbudować z nich coś dla siebie. Tym razem jest to "gokart śmierci", czyli BMW serii 3 pozbawione nadwozia. Jedyne, co pozostało to łyta podłogowa razem z podłużnicami i mocowaniami zawieszenia. Została…