Nowe BMW X3 już niedługo. Sporo już o nim wiemy - Trends Magazines

Nowe BMW X3 już niedługo. Sporo już o nim wiemy

BMW X3 to bestseller bawarskiego producenta. W ubiegłym roku sprzedano to auto w ilości 350 tys. egzemplarzy. Co więcej, X3 jest nawet bardziej popularne od sedana i kombi Serii 3. BMW jednak nie spoczywa na laurach i w przygotowaniu jest już nowy model. Co już wiemy o nowym BMW X3?

Jakie silniki pojawią się w nowym BMW X3?

Jeśli chodzi o wersje silnikowe to ma być „na bogato”. Nie zabraknie wersji benzynowych, także odmiany M40i, choć nie jest pewne, czy nie nastąpi zmiana na M50 bez „i”. Mówi się, że to może być ostatnie spalinowe X3.

Możemy założyć, że wszystkie silniki będą pracować w układzie miękkiej hybrydy, nie zabraknie też hybryd plug-in. BMW nie rezygnuje też ze sportowej odmiany X3 M. Ma także znaleźć się coś dla miłośników diesli, a odrębną propozycją będzie elektryczne iX3, stworzone zgodnie z myślą Neue Klasse. Samochód ma jednak znacznie wyróżniać się od spalinowego X3.

Nowe BMW Vision Neue Klasse X wygląda jak E30 w nadwoziu SUV

Auto ma być też większe, ale i bardziej opływowe

Ponieważ nowe X1 swoimi rozmiarami mocno zbliżyło się do X3, więc ono też musi nieco urosnąć. Na razie nie wiadomo, jak bardzo. Wiadomo natomiast, że Niemcom udało się poprawić aerodynamikę i współczynnik oporu powietrza spadł z 0.29 do 0.27. Auto ma mieć dodatkowo szerszy rozstaw osi, a inżynierowie zwiększyli sztywność nadwozia, co jednak nie ma mieć negatywnego wpływu na komfort jazdy. 

BMW poprawiło też układ wspomagania, który ma bardziej oddawać to, co dzieje się na drodze. Opcjonalnie pojawi się też elektronicznie sterowane adaptacyjne zawieszenie. To wszystko sprawi, że X3 będzie bardzo dobrze prowadzącym się SUVem. 

Wnętrze na maksa elektroniczne

Kokpit nowego BMW X3 ma być zbliżony chociażby do „trójki” po faceliftingu oraz nowego X1. Fizyczne przyciski będą ograniczone do minimum, a większość funkcji będzie obsługiwał ekran dotykowy dużych rozmiarów. W nowym SUVie z Monachium zadebiutuje także system iDrive 10. 

Kiedy pojawi się nowe BMW X3?

Na początek na rynek mają trafić odmiany benzynowe, diesle oraz hybrydy, a ich debiut planowany jest już za kilka tygodni. Nowe X3 ma być dostępne w sprzedaży pod koniec tego roku. Elektryczne iX3 dołączy do oferty nieco później. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

pijany kierowca dachował Skodą

Jechał na podwójnym gazie i dachował. Test wykazał 3,5 promila!

Policjant po służbie zauważył dachujący nieopodal jego domu samochód. Widząc to, natychmiast ruszył z pomocą kierowcy i wydostał go z wraku samochodu. Jak się okazało, 25-latek był kompletnie pijany. Dodatkowo chciał uciec z miejsca zdarzenia. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Byczynie 19 kwietnia br., po godzinie 20:00 zauważył na drodze dachujący samochód, który uderzył w…

BMW X6 Limo – zaskakujące 8 metrów luksusu

BMW X6 ma różne oblicza. Z dieslem pod maską potrafi być oszczędne, na odpowiednio dobranych kołach sprawdzi się w lekkim terenie, a w wersji X6 M niestraszne mu tory wyścigowe. Kiedy myśleliśmy, że już nic nas nie zaskoczy, trafiliśmy na X6 Limo... Śnieżnobiałe X6 jest wizytówką szwedzkiej firmy AngelRide.se Limousine Stockholm. Postanowiliśmy skontaktować się z…