Nowe BMW Vision Neue Klasse X wygląda jak E30 w nadwoziu SUV - Trends Magazines

Nowe BMW Vision Neue Klasse X wygląda jak E30 w nadwoziu SUV

BMW Vision Neue Klasse X 9

Dziś ciężko jest odróżnić koncept od wersji produkcyjnej, ale nowe BMW Vision Neue Klasse X to narazie pokaz możliwości niemieckiego producenta. To nie tylko zapowiedź modelu, ale całej rodziny nowych elektrycznych BMW, tzw. Neue Klasse. 

O zapowiedzi „nowej klasy BMW” już słyszeliśmy jakiś czas temu. Teraz bawarska marka chwali się pierwszym modelem (prototypowym) z tej nowej rodziny – BMW Vision Neue Klasse X. Zagraniczne media zachwycają się designem nowego modelu, my póki co mamy mieszane uczucia. Ale na tyle znamy już BMW i wiemy, że początkowo wygląd nowego modelu może budzić niesmak, po czasie jednak nabieramy do niego zaufania i zaczyna nam się podobać. Tak było np. z nową Serią 4. 

BMW Vision Neue Klasse X – to E30 w nadwoziu SUVa?

Z przodu można odnieść takie wrażenie, szczególnie patrząc na wąski grill (jakże fajny w porównaniu do gigantycznych, które mamy dziś!). Pionowy kształt świateł dziennych przypomina „czwórkę” po faceliftingu, a masywny przedni zderzak przywołuje na myśl nowe BMW XM. BMW Vision Neue Klasse X ma dużo powierzchni szklanych, widać to nie tylko z przodu i z tyłu, ale także na drzwiach. Ponad połowa ich powierzchni to szyby. 

BMW Serii 4 przechodzi lifting. Co z „bobrem”?

Jaki będzie napęd?

Bawarska marka chwali się, że nowy elektryczny koncept „został przedefiniowany na nowo”. Niestety Niemcy nie rozwinęli myśli, ale prawdopodobnie chodzi o nowe ogniwa akumulatorowe. Mają być o 20% bardziej wydajne, a czas ładowania będzie mocno skrócony – 300 km zasięgu pojawi się już po 10 minutach ładowania. 

W trakcie jazdy auto ma zużywać mniej prądu, a to zasługa nowej konstrukcji opon oraz układu hamulcowego z bardziej efektywną rekuperacją.

BMW Vision Neue Klasse – szykuje się rewolucja

Wegańskie wnętrze i przetworzone materiały

BMW w nowym koncepcie wykorzystało tzw. Panoramic Vision. Chodzi o sposób wyświetlania informacji na przedniej szybie. Czarna dolna część przedniej szyby staje się wyświetlaczem i sprawia wrażenie, jakby unosił się w powietrzu. Centralnym elementem systemu iDrive w Neue Klasse jest wyświetlacz z intuicyjną funkcją dotykową. 

Materiały użyte we wnętrzu powstały z recyklingu, nawet można powiedzieć, że ze śmieci. Deskę rozdzielczą i panele zrobiono z przetworzonych tworzyw wyłowionych z mórz. Wśród nich m.in. stare sieci rybackie.

Kiedy pojawi się BMW Vision Neue Klasse X?

Całkiem niedługo, Niemcy mówią, że pierwszy model z Neue Klasse pojawi się już w 2025 roku. Co ciekawe, produkcja nie będzie odbywać się w Niemczech, a na Węgrzech. Nowy model będzie kolejną generacją obecnego BMW iX3, średniej klasy SUVa, a raczej SAVa (Sports Activity Vehicle), jak raczy nazywać go BMW. 

TEST BMW i4 M50 Gran Coupé – Miłość od pierwszego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Różne pomysły na BMW E23

Lektura o rekinach przynosi wiele zaskakujących informacji. Największy z nich, żarłacz wielorybi, to niegroźny dla ludzi planktonożerca, a za ataki odpowiada ryba o mało agresywnie brzmiącej nazwie ‒ żarłacz tępogłowy. Na pytanie, czy pełne niespodzianek są E23, największe „rekiny” BMW, chcemy odpowiedzieć wraz z właścicielami dwóch wyjątkowych egzemplarzy ‒ Adamem i Krystianem. (Z archiwum TRENDS)…

Golf R w kamuflażu

 Mimo mocnego silnika i świetnego układu jezdnego Golf R pozostaje wdzięcznym materiałem do tuningu. Kompakt o osiągach prawdziwie sportowych samochodów aż prosi się o zmiany, które go wyróżnią. Idąc tym tropem amerykańskie przedstawicielstwo stworzyło Gol R Abstract Concept. Karoserię eRki oklejono folią z niezmiennie modnym motywem urban-camo. Inspiracją dla wielobarwnych motywów były graffiti z dzielnicy…