600 KM w BMW X3. Najnowsze X3M od AC Schnitzer - TUNING - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

600 KM w BMW X3. Najnowsze X3M od AC Schnitzer – TUNING

Dziś nie trzeba już kupować supersamochodu, żeby mieć 600-konne auto. Nie trzeba nawet decydować się na supersedana M5, albo potężne M8. Dziś wystarczy SUV klasy średniej, jakim jest BMW X3. Oczywiście mówimy o najmocniejszej wersji M dodatkowo przygotowanej przez AC Schnitzer, ale to wciąż SUV z 5 miejscami, dużym bagażnikiem i prześwitem pozwalającym spokojnie atakować krawężniki. Dzięki ulepszeniom AC Schnitzer auto osiąga równo 600 KM, m. in. dzięki modyfikacjom w oprogramowaniu silnia i nowemu wydechowi. Ale co jeszcze zmieniał tuner?

Zawieszenie ma nowe sprężyny AC Schnitzer dzięki czemu samochód jest ok. 20–25 mm niższy w porównaniu ze standardowym. Jest też sztywniej, co zapewnia maksymalną kontrolę i przyczepność pomimo zwiększonego prześwitu typowego dla SUV-ów. 

Pakiet aerodynamiczny obejmuje przedni splitter AC Schnitzer, tylne skrzydło dachowe, które jest zamontowane w spojlerze dachowym. Dzięki temu wspomniane pierwsze elementy aerodynamiczne są nie tylko odpowiedzialne za bardziej agresywny wygląd, ale przede wszystkim poprawiają siłę docisku przedniej i tylnej osi.

Jeśli chodzi o wnętrze, AC Schnitzer oferta opiera się na wysokiej jakości, łatwych do instalacji aluminiowych akcesoriach. Zestaw pedałów z podnóżkiem, uchwyt na klucze i aluminiowa osłona Black Line dla kontrolera iDrive oraz zestaw aluminiowych łopatek zmiany biegów, to tylko niektóre dostępne akcesoria.

Podobne

Piękno klasycznego BMW E31 850 CSi

BMW serii 8, czyli GT o wyglądzie supersamochodu, nie stało się sztandarowym autem nowej niszy rynkowej. Egzemplarz należący do Pawła przypomina jednak o tym, że losy BMW E31 mogły potoczyć się inaczej. Historia BMW E31 850 CSi Nie chodzi o sukces rynkowy, o który było naprawdę trudno. Z perspektywy kultury motoryzacyjnej „ósemka” stałaby się jeszcze…

BMW M3 pick-up! Szalone E30 to dziecko inżynierów M GmbH – CIEKAWOSTKI

Inżynierowie M GmbH wielokrotnie udowadniali, że nie brakuje im wiedzy, umiejętności i poczucia humoru. Jednym z owoców ich twórczej pracy są... prototypy sportowych pick-upów. Oferowane od 1986 roku BMW E30 M3 okazało się wielkim sukcesem M GmbH. Lekkie, zwinne i mocne auto diametralnie zmieniło spojrzenie na flagowe wersje sedanów klasy średniej. Do pełni szczęścia niektórym…