Nowe BMW we flocie Polizei - Trends Magazines
20 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Nowe BMW we flocie Polizei

bavaria-police-bmw-3-series-touring

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann dostarczył bawarskiej policji jedenaście nowych pojazdów ratunkowych od dr Milana Nedeljkovića, członka zarządu BMW AG ds. Produkcji. Pojazdy policyjne będą w przyszłości używane w Monachium, Würzburgu i Bayreuth.

Specjalne wyposażenie modeli BMW serii 3 zostało opracowane przez BMW M i zainstalowane w pojazdach w fabryce BMW Group w Monachium. „Policja, straż pożarna i lekarze pogotowia ratunkowego mogą wybierać spośród pięciu specjalnych pakietów i łącznie 71 pozycji specjalistycznego sprzętu. Są one oparte na specyficznych wymaganiach władz krajowych i międzynarodowych ”- wyjaśnia kierownik zakładu, dr Robert Engelhorn.

bavaria-police-bmw-3-series-touring

Fabrycznie przygotowane

Na przykład w nowym BMW serii 3 Touring jest wystarczająco dużo miejsca na specjalny sprzęt komunikacyjny, taki jak radia. W zakładzie w Monachium montowane są również specjalne systemy sygnalizacyjne, a także samochód może zostać fabrycznie przysposobiony do malowania specyficznego dla policji, ratowników i pojazdów straży pożarnej. Samochody są również wyposażone w typowe policyjne paski świetlne i najnowszą technologię LED.

bavaria-police-bmw-3-series-touring

Popularne wśród niemieckich służb

Każdego dnia w zakładzie w Monachium produkuje się do pięciu pojazdów ratowniczych do użytku przez władze krajowe i międzynarodowe. W sumie prawie 3000 pojazdów BMW jest obecnie użytkowanych przez bawarską policję, z czego 500 pochodzi z fabryki BMW Group w Monachium.

bavaria-police-bmw-3-series-touring

Podobne

Podnoszenie mocy w turbodoładownych BMW

Turbodoładowane silniki najnowszych BMW świetnie reagują na próby elektroniczne tuningu. Doskonale wie o tym niemieckie Alpha-N Performance. Firma z Bad Neuenahr przedstawiła właśnie katalog usług dla cieszących się coraz większą popularnością modeli z rodziny X. Zastrzyk mocy w samochodach klasy Sport Activity Vehicles jest zawsze mile widziany. Duże powierzchnie czołowe i znaczne masy własne pojazdów…