McLaren wart 1,6 mln zł rozbity w Otwocku - Trends Magazines

McLaren wart 1,6 mln zł rozbity w Otwocku

McLaren 720S to auto trudne w prowadzeniu o czym przekonał się 18-latek, który rozbił sportowe auto w Otwocku. Pożyczył samochód na przejażdżkę od swojego ojca.

McLaren 720S Spider, którym kierował 18-latek to potężna maszyna. 4-litrowe podwójnie doładowane V8 ma moc 720 KM i 770 Nm. Już te liczby dają do myślenia. Ale przyjrzyjmy się danym dotyczącym przyspieszenia i prędkości maksymalnej. Auto do pierwszej setki rozpędza się w 2,9 s. Druga setka pojawia się w 7,9 s! Maksymalnie 720S Spider pojedzie nawet 340 km/h.

Z tym autem nie ma żartów o czym przekonał się 18-latek. Chwilę przed sobotnim południem kierowca wpadł w poślizg i uderzył w latarnię. Choć auto wygląda na wrak, to nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedział 18-letni kierowca rajdowy Oliwier Dobrowolski. Pojazd jest jednym z aut z wypożyczalni Select Automotive, której właścicielem jest jego ojciec Piotr Dobrowolski, również kierowca rajdowy.

Zanim jednak wydacie wyrok na „kolejnego bogatego młodzika”, spójrzcie na wyjaśnienia właściciela, które udzielił w serwisie „Sportowe Fakty”. Według Piotra Dobrowolskiego, po dodaniu gazu tył samochodu wpadł w poślizg, przód też stracił przyczepność, po czym McLaren uderzył w krawężnik, a w końcu w latarnię. Ojciec twierdzi, że jego syn nie jechał brawurowo, ale jest to auto trudne do opanowania na mokrej nawierzchni. Z kolei policja twierdzi, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków.

Na zdjęciach widać, że zniszczenia są poważne i raczej nie uda się odratować wartego ponad 1,5 mln złotych samochodu. Naprawa prawdopodobnie będzie nieopłacalna i McLaren zostanie zezłomowany. 

Konrad Maruszczak

fot. OSP Otwock-Jabłonna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW M5 F90 Competition I BMW E28 M5 widok z przodu

Nowy, czy youngtimer? Walka na szczycie: E28 M5 vs. F90 M5

625 KM, 750 Nm, 3,3 sekundy do setki oraz 305 km/h prędkości maksymalnej. Dane techniczne BMW M5 Competition robią wrażenie. Jeszcze większe na wszystkich fanach marki robi pierwsza generacja bawarskiego supersedana. Nieosiągalna, kultowa i bardzo rzadka. Zobaczyć te dwa auta obok siebie graniczy z cudem. Nam jednak udało się zorganizować spotkanie na prawdziwym motoryzacyjnym szczycie! E28 M5 Rok 1984 jest ważny…

Konkurs – Prezentacja Twojego BMW na łamach BMW Trends!

Twoim marzeniem jest zaprezentowanie swojego BMW na łamach naszego czasopisma BMW Trends? Weź udział w konkursie, wyślij zdjęcia, zachęć znajomych do wspólnego głosowania oraz komentowania i daj sobie szansę na wygraną - artykuł wraz z sesją zdjęciową Twojego BMW w grudniowym numerze BMW Trends lub na łamach naszej witryny internetowej www.trends.com.pl. KONKURS NA FP BMW…