M3 CSL z manualem - CIEKAWOSTKI - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
6 marca 2021

M3 CSL z manualem – CIEKAWOSTKI

Niedawno pisaliśmy o M3 Touring F31 z UK, ale jak się okazuje brytyjscy fani BMW M dopiero się rozkręcają. Tym razem fabrykę poprawia firma EverythingM3s. Propozycja mechaników z Banbury to usunięcie SMG z E46 M3 i zastąpienie jej manualną skrzynią biegów. Pierwszy egzemplarz, w którym wykonali ten zabieg to… najbardziej wyjątkowa wersja E46- M3 CSL. Na obszerną prezentację standardowego CSL zapraszamy TUTAJ.

Konwersja

Jak to się stało, że ten biały kruk wśród BMW M3 został pozbawiony zautomatyzowanej skrzyni SMG II z robotyką? Właściciel jeździł CSL już 5 lat i rozważał sprzedaż. Szybko zorientował się, że na rynku brakuje godnego następcy dla takiego “daily”. Postanowił więc, że usunie największy problem CSL- skrzynię biegów SMG. Przy okazji prac samochód otrzymał również krótszy dyferencjał z biegiem końcowym 4.1 w miejscu standardowego 3.62.  Koszty tych zabiegów to łącznie około 7 tys. Funtów.

Ring

Fabryczny CSL pokonał północną pętlę Nürburgring w 7 minut i 50 sekund. Do dziś jest to wybity wynik. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy CSL manual byłoby w stanie skrócić ten czas. Północna pętla to bardzo szybka nitka, a krótszy most oznacza niższą prędkość maksymalną, co mogłoby być przeszkodą. Takie rozwiązanie pozwala jednak na lepsze przyśpieszenie i dzięki niemu można utrzymać silnik na wysokich obrotach. To charakterystyka, która w połączeniu z “tańcem” manualnej skrzyni biegów mogłaby się okazać dużo bardziej satysfakcjonująca na Ringu, nawet jeśli wynik byłby słabszy. 

Wrażenia z jazdy- Video

Brytyjski kanał Carfection przygotował ciekawy film opisujący wrażenia z jazdy CSL z ręczną skrzynią biegów. W materiale są również wywiady z EverythingM3s i właścicielem tego egzemplarza. Jak się pewnie domyślacie, auto stało się jeszcze ciekawsze w prowadzeniu, a przecież mówimy tu o idealnie prowadzącym się M3 CSL… Brawo! 

Podobne

BMW E9 BBS RS Stance

To BMW E9 to polski stance na światowym poziomie. I jeszcze ten garaż!

Właściciel tego E9 kocha klasyczne BMW i nie zawaha się ich użyć! Zobaczcie to BMW E9 w stylu stance. To na prawdę światowy poziom.  Kolekcja i garaż Do Łukasza wybieramy się już od dawna. Byliśmy już umówieni i niestety plany pokrzyżowała nam pogoda. Zanim to nastąpi, to musimy Wam pokazać filmik, który dziś opublikował. W końcu…

Nowe BMW M3/M4. Zdjęcia z ukrycia – AKTUALNOŚCI

Dziś w nocy w internecie pojawiły się zdjęcia, na których znajduje się tajemniczy model BMW częściowo zakryty pokrowcem. To jednak wystarczyło, aby widoczne elementy podgrzały atmosferę do czerwoności. Wszystko dlatego, że samochód ten zdaje się być nowym BMW M4 lub M3. Pojawił się też render przodu, który odsłania całe nerki (zdjęcie otwierające). Jak Wam się podoba…