BMW M3 Touring istnieje i można je kupić - TUNING - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

BMW M3 Touring istnieje i można je kupić – TUNING

Ale przecież BMW nie produkuje samochodów M-Power w wersji kombi…

To prawda. W oficjalnej ofercie nie ma ani M3, ani M5. Zupełnie jakby firma poddała ten segment rynku Audi. Mercedes stara się podbierać klientów RS4 i RS6, ale to za mało. My chcemy igrzysk, wina i M3 Touring. Tak samo pomyślała ekipa brytyjskiej firmy M Conversions i stworzyła to unikatowe auto. Nazywa się MCT-450. To BMW serii 3 typoszeregu F31, które jest wierną kopią F80 M3. Podoba Wam się? My jesteśmy zachwyceni! 

Auto opuściło fabrykę jako 2018 320d M-Sport Touring. Dziś to praktycznie M3 Competition kombi z wykorzystaniem prawie wyłącznie części BMW. Jedynymi komponentami niepochodzącymi z oryginału są tylne błotniki i zderzak, które zostały wzorowane na tych używanych w sedanie i wykonane z włókna węglowego.

Poza tym całe wyposażenie to “M-spec”: Wzmocnienie podwozia, zawieszenie i układ napędowy są z M3. Oznacza to, że ​​MCT-450 ma 3-litrowe R6 turbo, które wytwarza 444 koni mechanicznych. Ta moc jest przenoszona na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem i mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Osiągi są najprawdopodobniej zbliżone do sedana, więc pierwsza setka “pęka” po około 4 sekundach.

Ten egzemplarz wystawiony jest na sprzedaż u brytyjskiego dealera samochodów egzotycznych Motorhouse za pośrednictwem Autotrader. Żądają 79 995 funtów, co stanowi około 400 tys. PLN. Szkoda, że ten samochód ma kierownicę po prawej stronie i gdyby trafił do kraju z ruchem prawostronnym, to wymagałby dalszych prac tzw. “przekładki”.

źródło: Autotrader, M Conversions, The Drive

Podobne

Używane BMW E46 Compact. Dobre i niedrogie auto!

Podobnie jak poprzedniczka - E36 przez wielu były określane mianem „BMW dla ubogich”. Niesprawiedliwie, bo podobnie jak w mocniejszych wersjach E36 także E46 w odmianach Compact dawały masę radości z jazdy. Czy jednak warto nadal na nie "polować"? Początki BMW E46 Compact Debiutujące w 1998 r. BMW E46 było na wskroś poważne. Nadwozie sedana to…

VW Golf I LS, tuning

Piękno klasycznego VW Golfa Mk1

Podczas studiów Szymon, zgłębiający tajniki mechaniki i budowy maszyn, poznał wielu miłośników motoryzacji. Jego samego interesowała głównie klasyka (najpierw opracował i zrealizował projekt odbudowy motocykla SHL z 1963 roku), rówieśnicy zaś często rozmawiali o tuningowaniu VW. Tym sposobem dowiedział się, dlaczego koło skręcane BBS jest dla Volkswagena idealne i co to jest „gleba” czy naciąg…

1 komentarz

Comments are closed.