BMW M3 Touring istnieje i można je kupić - TUNING - Trends Magazines

BMW M3 Touring istnieje i można je kupić – TUNING

Ale przecież BMW nie produkuje samochodów M-Power w wersji kombi…

To prawda. W oficjalnej ofercie nie ma ani M3, ani M5. Zupełnie jakby firma poddała ten segment rynku Audi. Mercedes stara się podbierać klientów RS4 i RS6, ale to za mało. My chcemy igrzysk, wina i M3 Touring. Tak samo pomyślała ekipa brytyjskiej firmy M Conversions i stworzyła to unikatowe auto. Nazywa się MCT-450. To BMW serii 3 typoszeregu F31, które jest wierną kopią F80 M3. Podoba Wam się? My jesteśmy zachwyceni! 

Auto opuściło fabrykę jako 2018 320d M-Sport Touring. Dziś to praktycznie M3 Competition kombi z wykorzystaniem prawie wyłącznie części BMW. Jedynymi komponentami niepochodzącymi z oryginału są tylne błotniki i zderzak, które zostały wzorowane na tych używanych w sedanie i wykonane z włókna węglowego.

Poza tym całe wyposażenie to „M-spec”: Wzmocnienie podwozia, zawieszenie i układ napędowy są z M3. Oznacza to, że ​​MCT-450 ma 3-litrowe R6 turbo, które wytwarza 444 koni mechanicznych. Ta moc jest przenoszona na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem i mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Osiągi są najprawdopodobniej zbliżone do sedana, więc pierwsza setka „pęka” po około 4 sekundach.

Ten egzemplarz wystawiony jest na sprzedaż u brytyjskiego dealera samochodów egzotycznych Motorhouse za pośrednictwem Autotrader. Żądają 79 995 funtów, co stanowi około 400 tys. PLN. Szkoda, że ten samochód ma kierownicę po prawej stronie i gdyby trafił do kraju z ruchem prawostronnym, to wymagałby dalszych prac tzw. „przekładki”.

źródło: Autotrader, M Conversions, The Drive

Podobne

X5 50d i X6 M50d – BMW warte milion złotych!

Milion złotych to ogromna suma pieniędzy. Można ją przeznaczyć na zakup domu z ogrodem bądź dużego mieszkania w prestiżowej części miasta. Kwota umożliwia także realizację motoryzacyjnych marzeń. Okrągły milion trzeba wydać, by wejść w posiadanie widocznych na zdjęciach X5 M50d oraz X6 M50d. Oczywiście kupowanie dwóch niemal bliźniaczych SUV-ów mija się celem. Pozostaje więc znaleźć…

Aplikacja My BMW

Co potrafi aplikacja My BMW? Koniec outsourcingu R&D

BMW kontynuuje prace nad rozwojem i rozpowszechnianiem wprowadzonej w lipcu 2020 roku aplikacji My BMW. Najważniejszy łącznik między smartfonem a pojazdem z jeszcze szerszym zakresem funkcji jest teraz dostępny nie tylko na 30 rynkach europejskich oraz w Chinach i Korei, ale także w Japonii, Australii i kolejnych 10 krajach. Od połowy kwietnia z aplikacji My BMW będzie można korzystać także w USA i Kanadzie, dzięki czemu…