Jak wysyłać części samochodowe? - Trends Magazines

Jak wysyłać części samochodowe?

cropped view of mover in uniform transporting cardboard boxes on hand truck in apartment

Sprzedaż części samochodowych coraz częściej odbywa się zdalnie, za pośrednictwem witryny internetowej oraz kuriera. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie części samochodowe mogą być wysyłane kurierem. Z kolei w przypadku tych, które mogą, obowiązują pewne zasady pakowania, które zabezpieczają elementy przed uszkodzeniem, a samego przewoźnika przed stratami. Warto poznać te zasady, zanim przystąpimy do wysyłki.

Przedmioty wyłączone z transportu

Na początku należy przede wszystkim zapoznać się z zasadami dotyczącymi przewozu elementów samochodowych, a w szczególności z tym, które z nich wyłączone są z obrotu. Warto przy tym pamiętać, iż każdy przewoźnik ma prawo zastrzec sobie inną listę towarów wyłączonych z obrotu, a dodatkowo obowiązują go ogólne zasady przewozu. Dlatego, decydując się na wysyłanie części samochodowych, dobrym pomysłem jest dokładne przestudiowanie regulaminu.

Względem czego istnieją zatem ograniczenia? Na pierwszym miejscu tej listy znajdują się akumulatory z płynnym elektrolitem, gdyż grożą one rozlaniem płynu po wnętrzu samochodu przewoźnika. Również oleje, smary, paliwa czy inne płyny podlegają ograniczeniom przewozu.

Części samochodowe, pozbawione płynów (w tym również silnik pozbawiony płynu), można nadawać za pomocą kuriera. Oznacza to, że w drogę wysłać możemy między innymi skrzynie biegów, puste silniki czy inne, większe elementy. Wszystkie one podlegają jednak wysyłce paletowej, o czym warto pamiętać, składając zamówienie. Na szczęście tanie wysyłki na Kurierovo.pl obejmują również atrakcyjne ceny dla wysyłek paletowych. Bez wątpienia każdy, kto chciałby skorzystać ze sprzedaży części samochodowych, może z nich skorzystać.

Jak zapakować części samochodowe na paletę?

Załóżmy, że udało nam się już załatwić wszystkie formalności i jedyne, co pozostało, to pakowanie części samochodowych. Wszystkie, które są duże, ciężkie i mają nieregularne kształty, powinny zostać umieszczone na palecie i nadane właśnie w ten sposób. Należy wówczas zapakować je w taki sposób, aby nie wystawały poza jej obręb i nie przekraczały dopuszczalnych wymiarów. Należy przy tym pamiętać, iż często uznane one będą – zwłaszcza przy próbie wysyłki standardowej – za części niesortowalne, co oznacza znaczne zwiększenie kosztów ich nadania.

Zabezpieczenie jest najważniejsze

Niezależnie od tego, czy wysyłamy akcesoria samochodowe paletowo, czy jako zwykłą przesyłkę, musimy je dobrze zabezpieczyć. W przypadku klasycznych przesyłek należy przede wszystkim skoncentrować się na wyborze odpowiedniego pudełka, które stanie się ochroną przedmiotów. Warto umieścić je w oddzielnych opakowaniach, na przykład w foliach i poprzekładane folią bąbelkową.

Jeśli decydujemy się na inne opakowanie, niż karton, z całą pewnością zabezpieczenie powinno obejmować folię bąbelkową, folię stretch i solidne taśmy. Warto przy tym zajrzeć na stronę przewoźnika i poznać zasady, jakie obowiązują u niego, a na pewno przesyłka dotrze bezpiecznie i bezproblemowo na miejsce.

Podobne

Barbórka Kaczycka zatrzymana w kadrze – zobacz zdjęcia

18 grudnia nieopodal Cieszyna odbyła się 2 Barbórka Kaczycka. Pierwszy OS rozpoczął się w miejscowości Hażlach - zawodnicy pokonywali go 4-krotnie. Emocji nie brakowało. Niestety przez usterki, kilka pojazdów odpadło i nie doczekało odcinka specjalnego, jakim był POWERSTAGE. Był to jeden popisowy przejazd, na specjalnie utworzonym placu, w totalnej ciemności. Nie mogło oczywiście zabraknąć "beczki",…

Wszystkie BMW Jamesa Bonda

Najbardziej charakterystycznym samochodem Bonda jest oczywiście Aston Martin DB5, ale agent 007 miał swego czasu przygodę z samochodami BMW. Przypominamy wszystkie modele bawarskiej marki, którymi jeździł James Bond. Po kilkukrotnie przekładanych premiery, wreszcie dziś możemy zobaczyć najnowszą część filmu o agencie Jamesie Bondzie - czyli "Nie czas umierać". W najnowszej odsłonie pojawią się głównie auta…