Gratka dla filatelistów. Znaczek z Golfem I - Trends Magazines

Gratka dla filatelistów. Znaczek z Golfem I

Deutsche Post wydała nowy, okolicznościowy znaczek. Jest on nie lada gratką dla filatelistów, jak również miłośników motoryzacji, którzy chcieliby zaskoczyć odbiorcę listu czymś wyjątkowym.

Na znaczek o wartości 90 eurocentów, będący częścią serii „Klasyczne niemieckie samochody” trafił bowiem Golf I. Auto produkowane w latach 1974-1983 stworzyło podwaliny segmentu europejskich kompaktów, a w wersji GTI stało się archetypem sportowego auta. Z liczbą 6,99 mln wyprodukowanych egzemplarzy „jedynka” wdarła się także do grona najpopularniejszych modeli w historii. Znamienny jest też fakt, że wyprodukowanie milionowego egzemplarza świętowano już w 1976 r.

Nieprzypadkowo o osobach urodzonych w latach 1965-1975 mówi się „pokolenie Golfa” – dojrzewały wraz z kultowym już Volkswagenem, wielokrotnie oglądając go w prasie, telewizji czy reklamach.

Podobne

Tuning-VW-Corrado-G60-widok z tyłu

Sportowy youngtimer? Oto Dopieszczone, rzadkie Corrado G60

Corrado jest klasycznym przykładem 3-drzwiowego coupé. Zadebiutowało w 1988 r. i szybko zyskało pozytywną ocenę fachowców oraz miłośników sportowych aut. Jego produkcji zaprzestano w 1995 roku, ale do dziś ma spore grono wielbicieli. Choć nie należy do najpopularniejszych modeli Volkswagena, nie odejdzie w zapomnienie dzięki kierowcom, którzy lubią tworzyć klasyki w nowoczesnym wydaniu. Rzadki egzemplarz…