Filtr kabinowy VW filtruje pyłki, bakterie i pleśń oraz drobny pył. Ale co z wirusami? - Trends Magazines
21 czerwca 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Filtr kabinowy VW filtruje pyłki, bakterie i pleśń oraz drobny pył. Ale co z wirusami?

filtr kabinowy VW

Grupa Volkswagen zdecydowała się wprowadzić filtr antyalergiczny z węglem aktywnym jako wyposażenie seryjne wszystkich modeli. Większość wyprodukowanych wcześniej aut również może być wyposażona w taki filtr.

PRENUMERATA TRENDS

Stosowane dotychczas rozwiązanie z filtrem z węglem aktywnym filtruje pyłki, bakterie i pleśń oraz drobny pył zanim przez system wentylacyjny dostaną się one do kabiny. Istotną zaletą tego systemu jest jego skuteczność w neutralizowaniu szkodliwego gazu, którym jest dwutlenek azotu (NO2). Gaz ten należy do grupy gazowych tlenków azotu, zwanych również tlenkami azotu (NOX), które powstają w procesie spalania paliwa. Powłoka z węglem aktywnym redukuje stężenie NO2, dzięki czemu powietrze wewnątrz kabiny jest czyste. Niestety producent nie wspomina nic o skuteczności w zatrzymywaniu wirusów.

Filtr kabinowy  zatrzymuje alergeny

Dzięki zastosowaniu filtra antyalergicznego, za sprawą bioaktywnej warstwy filtra, system filtracyjny zatrzymuje ponadto alergeny. Zawarty w filtrze naturalny składnik aktywny (np. polifenol roślinny) przylega do alergenów, pokrywa je i usuwa bazę pokarmową dla bakterii i pleśni. Dzięki temu dezaktywowane są wyzwalacze alergii. Warstwa filtracyjna może także wchłaniać nawet małe i drobne cząstki pyłu (pył zawieszony PM 2,5).

filtr kabinowy VW

Teraz seryjnie

Volkswagen zdecydował się wprowadzić filtr antyalergiczny z węglem aktywnym jako wyposażenie seryjne wszystkich modeli. Jest to ważne, gdyż coraz więcej osób zmaga się z alergią. Z jednej strony, brak świeżego powietrza w kabinie prowadzi szybko do zmęczenia i braku koncentracji. Z drugiej strony, pyłki, bakterie i inne drobne cząsteczki prowadzą do reakcji alergicznych, które również tworzą zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego. Podczas kichania kierowca jest rozproszony przez około dwie sekundy, w tym czasie jego reakcja na różne sytuacje drogowe jest ograniczona.

Podobne

Używany Volkswagen Passat B4. Tanie auto z LPG

Tani używany samochód benzynowy i tania instalacja LPG teoretycznie nie wróżą nic dobrego. Teoretycznie, bo w przypadku Volkswagena taki plan ma jednak szanse powodzenia. Używany Passat B4 jest jedną z najlepszych propozycji dla szukających taniego auta z LPG. Trwałość, niezawodność, wysoka jakość wykonania i niskie koszty eksploatacji to główne zalety, jakie w opinii użytkowników posiadają…

Szokujące nagranie. Widać jak skaczą z 20 piętra- VIDEO

Auto kurzy się w garażu... Jak poczuć adrenalinę, kiedy obowiązuje Spec Ustawa? Dwóch warszawiaków znalazło sposób- musicie to zobaczyć.  Skok W sieci pojawiło się ok. 15-sekundowe nagranie dwóch śmiałków, którzy wyskoczyli z 20 piętra wieżowca na warszawskich Bielanach. Sąsiad z ulicy Gwiaździstej nagrał wszystko i udostępnił na youtube. Spadochron otwiera się na wysokości 15 piętra-…