Aston Martin DB5 Bonda ma najlepszy silnik ever! Bo z BMW - Trends Magazines

Aston Martin DB5 Bonda ma najlepszy silnik ever! Bo z BMW

Każdy, kto choć trochę zna się na motoryzacji śmiało stwierdzi, że Aston Martin DB5 wykonujący stunty w najnowszym „Nie czas umierać” nie może być autem seryjnym. Oryginał ma już przeszło 50 lat i przeżył kilka motoryzacyjnych epok i pomimo tego, że wygląda świetnie, to nie stworzono go do popisowych poślizgów. DB5 pokazany w filmie konstrukcja z XXI wieku. 

Drifty, bączki, wchodzenie w ciasne zakręty – to byłoby ciężkie do wykonania w oryginalnym Aston Martinie DB5 z 1964 roku. Choć auto z „Nie czas umierać” na zewnątrz wygląda jak oryginał, to „pod skorupą” kryje najnowszą motoryzacyjną technikę. Już we wnętrzu widać, że to nie standardowe auto. Kokpit został „wybebeszony”, pozostawiono tylko najważniejsze dla kierowcy wskaźniki i kilka przełączników – wszystko po to, aby nic nie rozpraszało kierowcy. Co ciekawe, nie ma tutaj sportowej, małej kierownicy, a pozostała ta z oryginału – duża, cienka i drewniana. Zamontowano hydrauliczny hamulec ręczny, a skórzane fotele zastąpiły karbonowe „kubły”. 

Teraz najważniejsze – silnik. Auto brzmi jak oryginał, wyraźnie słychać ostry i metaliczny dźwięk rzędowej szóstki. Przypomnijmy, że w Aston Martinie DB5 z 1964 roku pracuje 4-litrowe R6 o mocy 282 KM i 390 Nm. Swoją drogą, ten silnik to dzieło polskiego konstruktora – Tadeusza Marka. Pod maską stunt-cara pracuje też R6, ale z BMW M3 E46! Mamy więc do czynienia z jednostką S54B32. Moc? 343 KM. Skrzynia biegów też pochodzi z M3. Zerknijcie na drążek zmiany biegów, znajomy, prawda?

Do produkcji „Nie czas umierać” powstało 8 takich replik. Jesteśmy przekonani, że wszystkie niedługo trafią na sprzedaż, tak jak to miało miejsce po „Quantum of Solace”, gdzie wyprzedawano zniszczone DBSy. 

Konrad Maruszczak

Jeden komentarz

Comments are closed.

Podobne

GEMBALLA_635_E24_HUSSEIN

BMW 635CSI Gemballa, które armia USA znalazła u pewnego dyktatora

Gemballa dziś kojarzy się z marką Porsche, ale firma ma na koncie spektakularne projekty na bazie BMW. Jednym z nich jest prezentowane E24 z niesamowitą historią  Żółte BMW 635CSi W 1985 r. nabywca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich kupił ten egzemplarz 635CSi Gemballa. BMW E24 otrzymało pakiet poszerzeń, żółty lakier i czarne wnętrze. Gemballa zamontowała cztery w…

Fast and Furious: Charger Dom’a teraz w wersji LEGO TECHNIC- CIEKAWOSTKI

Jeżeli tak jak ja wychowaliście się budując klocki Lego oraz oglądając filmy Fast and Furious, to mam dla Was gratkę! To LEGO® Technic 42111 Dom’s Dodge Charger. Czarny Dodge Charger R/T to obok pomarańczowej Toyoty Supry najbardziej kultowy samochód z całej serii filmów o "rodzinie Toretto". Nowy model Lego to oficjalny i licencjonowany produkt marek Dodge…