BMW M3 znów w DTM! - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

BMW M3 znów w DTM!

Powstała seria wyścigów BMW E30 M3 DTM. To wirtualne zawody na platformie Assetto Corsa w Rumunii. Relację live przyciągają dziesiątki tysięcy widzów co weekend.

Ta popularna seria wyścigów wirtualnych odbywa się obecnie w Rumunii po raz piąty. W każdym wyścigu startuje się w sumie 30 samochodów, ale obecnie ponad 150 zawodników bierze udział w kwalifikacjach, w tym rumuński as tenisowy Florin Mergea. Wyścigi można oglądać na Facebooku, ale są również wyświetlane w telewizji. W ligę zaangażowane jest nawet BMW Group.

Ostatnie dwa weekendy wyścigowe odbyły się na wirtualnych wersjach Norisring i Nürburgring-Nordschleife. Sezon rozpoczął się 15 marca i obejmuje dziesięć przystanków, każdy z dwoma 30-minutowymi wyścigami. Inne tory w kalendarzu wyścigów to Virginia International Raceway (USA), Circuit Spa-Francorchamps (BEL), Circuit Park Zandvoort (NED), Kyalami Grand Prix Circuit (RSA) oraz Brands Hatch GP Circuit (GBR) do finału sezonu odbędzie się 17 maja.

Dzięki tej lidze prawdziwi fani BMW M3 E30 DTM wciąż mają wiele okazji, by wspominać i przeżywać emocje związane z historią DTM i E30 M3. Roberto Ravaglia, Johnny Cecotto, Steve Soper, Eric van de Poele, Harald Grohs byli jednymi z największych nazwisk w wyścigach samochodów turystycznych w latach 80-tych. To oni jeździli za kierownicą legendarnego BMW M3 E30 DTM, zbierając niezliczone zwycięstwa i tytuły. Ci kierowcy mają trwałe miejsce w historii BMW Motorsport, ale jak się okazuje kariera E30 DTM wciąż trwa- w wirtualnej rzeczywistości!

Podobne

VW GOLF MK5 – wielkie odliczanie – HISTORIA

Mk5 to generacja Golfa oferująca komfort i dynamikę, która wykraczała daleko poza to, co oferowało wielu konkurentów z wyższej klasy. To samo dotyczyło jakości. Volkswagen podniósł poprzeczkę po raz kolejny Na przykład spawany laserowo korpus był tak stabilny, że jego sztywność skrętna wzrosła o 35 procent względem poprzednika. Po raz pierwszy Golf był opcjonalnie dostępny…