Dwudrzwiowe E30 Touring V8 widebody M3 - Trends Magazines
15 kwietnia 2021

Dwudrzwiowe E30 Touring V8 widebody M3

E30 Touring coupe V8 M3

W USA scena E30 nie boi się odważnych modyfikacji. Tym razem seryjne E30 Touring zmieniło się w dwudrzwiowego potwora. Pierwszym celem była zmiana silnika w zwykłym E30 Touring, ale projekt “wymknął się spod kontroli”.

Panowie postanowili, że nie podoba im się jak słupek B ogranicza widoczność i zdecydowali, że woleliby zamontować dłuższe drzwi z wersji coupé. A skoro i tak auto miało zostać poddane intensywnym pracom blacharskim, to pomyśleli, że fajnie byłoby również założyć poszerzenia nadkoli z wersji M3 – oto efekt ich prac.

E30 Touring coupe V8 M3

Tak powstało E30, które ma silnik V8 pod maską, jedną parę drzwi i jest Touringiem M3. To auto zostało wybrane projektem roku przez BMW Performance Magazine w USA. Zapraszamy na filmik o historii powstania tego wyjątkowego projektu. Zapewniamy, że nie brakuje w nim ostrej jazdy!

E30 Touring coupe V8 M3

ZAPRASZAMY NA FILM:

 

Podobne

Ciekawe wcielenie BMW E30 318i – nie przejdziesz obojętnie

Rzadko zdarza się, że pokazujemy ponownie to samo auto. Są jednak projekty, o których warto wspomnieć po raz pierwszy, drugi, trzeci… i tak bez końca. Dlaczego? Tak właśnie jest z youngtimerami, zwłaszcza zmodyfikowanymi z pasją i według własnego planu. Okazuje się, że dzięki starannie dobranym elementom z epoki można całkowicie odmienić styl auta. Paradoksalnie, im…

BMW E24 jak samolot Iskra TS-11- GIEŁDA

Czasami chcemy Wam pokazać jakieś auto, które obecnie jest na sprzedaż. Nie są to ogłoszenia sponsorowane- po prostu chcemy się podzielić z Wami czymś, co naszym zdaniem jest warte uwagi z różnych powodów. Dziś mamy dla Was BMW E24, które zostało dość obcesowo przerobione, aby upodobnić je do samolotu Iskra TS11. Czy to się udało?…