Drugie życie akumulatorów w Volkswagenie - Trends Magazines

Drugie życie akumulatorów w Volkswagenie

Przeciwnicy elektrycznej motoryzacji twierdzą, że akumulatory trakcyjne aut staną się ogromnym balastem dla środowiska, bo nie istnieją sposoby ich utylizacji. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać.

Do produkcji akumulatorów aut elektrycznych używa się dużych ilości tzw. metali ziem rzadkich. Ich pozyskiwanie jest trudne i kosztowne, więc w przyszłości recycling ogniw istotnie ułatwi produkcję kolejnych. – Z badań wiemy, że surowce odzyskane ze zużytych akumulatorów mają takie same właściwości jak nowe. Materiały z recyklingu mogą być wykorzystywane do produkcji akumulatorów. Ponieważ popyt na baterie samochodowe, a przez to na surowce do ich produkcji, znacznie wzrośnie, jesteśmy w stanie dobrze wykorzystać każdy gram odzyskanego materiału – wyjaśnia Mark Möller, szef działu Rozwoju Technicznego i e-mobilności.

Volkswagen Group Components uruchomiło w fabryce w Salzgitter pierwszą w koncernie pilotażową linię do recyklingu akumulatorów wysokiego napięcia, stosowanych w samochodach elektrycznych. O tym jak to sie odbywa przeczytasz TUTAJ.

Podobne

Dwa modele VW T2 - doga i bus

Doka i Bus – dwa światy VW T2

Dwóch ludzi, dwa Volkswageny T2, stanowiące zjawisko niespotykane na polskiej scenie tuningowej. Gdy pojawiają się na zlocie czy przejeżdżają ulicami Warszawy, niczym magnez przyciągają spojrzenia. Każdy z samochodów prezentuje odrębny styl modyfikacji. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, by już po krótkiej chwili spędzonej z nimi dopatrzyć się znaczących różnic. Wydaje się, że każdy „skręcił” we…

VW GOLF MK1 – wielkie odliczanie – HISTORIA

Pierwszy seryjnie produkowany Golf zjechał z linii produkcyjnej w Wolfsburgu w marcu 1974 roku i był dostępny w salonach sprzedaży od maja tego samego roku. Garbus dominował z silnikiem montowanym z tyłu i napędem na tylne koła przez wiele dziesięcioleci. Teraz nadeszła era silnika montowanego z przodu zainstalowanego w samonośnym nadwoziu i napędu na przednie…