Dolnośląskie Mustangi na pomoc Ukrainie - Trends Magazines

Dolnośląskie Mustangi na pomoc Ukrainie

Zimowa przerwa w rożnego rodzaju wydarzeniach motoryzacyjnych już powoli dobiega końca. Fani motoryzacji szukają sposobności by się spotkać. Mimo nadchodzącej wiosny, w obliczu sytuacji jaka ma miejsce u naszych wschodnich sąsiadów, nastrój niestety nie jest pozytywny. Inicjatorzy mniejszych i większych spotów starają się tak je zorganizować, aby połączyć przyjemne z pożytecznym – spotkać się oraz udzielić wsparcia uchodźcom z Ukrainy.

Jednym z nich było spotkanie właścicieli Fordów Mustangów ze Stajnia Dolny Śląsk – Mustang Klub Polska, które odbyło się w niedzielę 6 marca na parkingu jednego z centrów handlowych we Wrocławiu. Grupa przyjaciół z tej okazji zorganizowała zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy.

Prawie 8 tysięcy koni mechanicznych w jednym miejscu

Ten mały „event”, mimo niezachęcającej pogody, przebiegł w bardzo ciepłym i pozytywnym klimacie. Niektórzy nie widzieli się nawet kilka miesięcy. W sumie było osiemnaście Mustangów o łącznej mocy ok. 7,5 tys. koni mechanicznych. Były to modele V i VI generacji, wyprodukowane w latach 2010-2021, w różnych wersjach między innymi California, Shelby oraz Bullit i to razy 3 – nie często zdarza się zobaczyć je w jednym miejscu i czasie.

Udana zbiórka i transport na granicę

Zebrano bardzo dużo wartościowych przedmiotów, które zostały odpowiednio posegregowane i spakowane do busa, którego podstawił jeden z właścicieli Forda. Jeszcze tego samego wieczoru dary dotarły do punktu odbioru na przejściu granicznym w Medyce. W drodze powrotnej do Wrocławia przyjaciele zabrali ukraińską rodzinę, która potrzebowała transportu.

Podsumowując, spot wypadł bardzo pozytywnie. Przyjaciele mieli okazję do spotkania się, a przy okazji zrobili kawał dobrej roboty. Wniosek jest jeden – „Make love, no war”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia, a w szczególności – filmu. Autorem jest Bartosz Szmigielski.

Fot. Natalia Dudek, Bartosz Szmigielski, Justyna Magierło

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Polensky-Monopoletta-F3-widok zboku

Monopoletta – nieznany bolid z silnikiem BMW

Słyszeliście o Polensky Monopoletta F3? Pewnie nie, a szkoda, bo w latach 50. był to jeden z najszybszych bolidów Formuły 3. Jego sercem był silnik BMW. Świętym Graal motorsportu Stosunek mocy do masy jest Świętym Graalem dla inżynierów pracujących nad sportowymi samochodami. Równie ważne jest trzymanie w ryzach ciężaru pojazdu. Im jest on bowiem lżejszy,…

Raport niezawodności TÜV 2022 – te auta psują się najmniej

Niemiecki raport TÜV 2022 zawiera wyniki badań technicznych prawie 10 mln samochodów z lat 2012-2013. Teraz już wiemy, które modele są najbardziej niezawodne. Sprawdź, czy Twój samochód jest na liście.  Najnowszy raport niezawodności TÜV 2022 zawiera wszystkie wyniki inspekcji technicznych ze wszystkich firm TÜV w Niemczech. Na potrzeby raportu wykonano 9.6 miliona inspekcji technicznych (TI)…