BMW X7 M50i od Dahlera - szybsze od M5 - Trends Magazines

BMW X7 M50i od Dahlera – szybsze od M5

Jeżeli rozglądacie się za dużym rodzinnym SUVem, ale jednocześnie chcielibyście mieć coś o osiągach BMW M5, to X7 od Dahlera jest dla was. Szwajcarski tuner przygotował tutaj naprawdę mocny zestaw!

Już BMW X7 w podstawowej odmianie benzynowej – 40i jeździ zaskakująco dobrze (jak na auto tych rozmiarów), co mieliśmy okazję sprawdzić. Wersja M50i to już potwór – 530 KM i 750 Nm krzesane z 4,4-litrowego V8 mówi samo za siebie. Ale znajdą się zapewne tacy, którym to nie wystarczy. I tu wkracza firma Dahler. Pakiet wzmacnia silnik do aż 630 KM i 830 Nm. Na tym nie koniec, firma zapowiada jeszcze mocniejszą modyfikację do 646 KM i 850 Nm!

Aby dać upust mocy, Dahler oferuje zdjęcie fabrycznej blokady z 250 km/h do nawet 330 km/h, choć nie zostało to oficjalnie zmierzone. Czy pomimo 630, czy nawet 646 KM udałoby się osiągnąć taką prędkość maksymalną? Nie damy sobie uciąć ręki, a nawet palca, bowiem X7 to ponad 5-metrowy kolos o wadze 2,5 tony. Nawet przy obniżonym zawieszeniu ten wynik mógłby być trudny do osiągnięcia. 

Oprócz podniesienia mocy, zmiany widać też na zewnątrz. Pojawiły się 23-calowe felgi, czy sportowy układ wydechowy z czterema końcówkami. BMW X7 M50i od Dahlera to będzie biały (a w zasadzie szary) kruk. Wersja Dark Shadow Edition została ograniczona do 500 egzemplarzy. Cena niestety nieznana. Co sądzicie o przeróbkach takich kolosów?

Konrad Maruszczak

Podobne

Siła prostoty, czyli ciekawy pomysł na BMW M4 Cabrio

Czy rzucające się w oczy M4 Cabrio z 431-konnym silnikiem wymaga poprawek? Zdania będą oczywiście podzielone. Nawet miłośnicy tuningu przyznają jednak, że w przypadku tego modelu łatwiej coś zepsuć niż udoskonalić. Trudna sztuka udała się firmie JMS Fahrzeugteile, która wyposażyła sportowca w 10-ramienne felgi Barracuda Racing Wheels Ultralight Project 2.0. Nie tylko świetnie wyglądają. Dzięki…