Takich BMW powstało tylko 5. Jeden egzemplarz jest na sprzedaż - Trends Magazines

Takich BMW powstało tylko 5. Jeden egzemplarz jest na sprzedaż

Dinan Z3 M Supercharged BMW żółte zaparkowane

Jeden z pięciu egzemplarzy na świecie- to jest dopiero rzadki model! Mowa o BMW Z3 M Roadster w kolorze Dakar Yellow z doładowanym silnikiem po kuracji wzmacniającej Dinan. Teraz może być Twoje.

To żółte BMW to bardzo rzadki przykład w pełni oryginalnego BMW M Roadster z doładowaniem Dinan. Samochód to jeden z 326 sztuk, jakie kiedykolwiek zbudowano w kolorze Dakar Yellow. Ponadto amerykański tuner Dinan zmodyfikował jedynie 50 samochodów do specyfikacji Dinan Supercharged M Roadster. Biorąc pod uwagę rzadkość tego koloru i modyfikacji, właściciel zakłada, że jest to 1 na 5 takich M Roadsterów na świecie.  

Dinan Z3 M Supercharged BMW żółte zaparkowane

Widowmaker, czyli owdawiacz

Już „seryjne” BMW Z3 M Roadster (w wersji europejskiej) było znane ze swojej narowistej i analogowej natury. Lekkie nadwozie, napęd na tylną oś i silnik o mocy ponad 300 KM z manualną skrzynią biegów to mieszanka, która potrafiła zaskoczyć kierowcę w najmniej oczekiwanym momencie. Dinan bazuje na słabszej wersji amerykańskiej z silnikiem S52, ale po tuningu ten motor generuje ogromną moc 396 HP. To wartość prawie identyczna z ogromną V10-tką z pierwszej generacji Dodge’a Vipera. Dzięki temu jazda Dinan Supercharged M Roadster to potężna dawka adrenaliny. Prowadzenie takiego bolidu wymaga ciągłego skupienia i dużych umiejętności. 

silnik S52 Dinan Supercharger w Z3 M

Historia 

Do samochodu załączone są faktury z ASO opiewające na ponad 30.000 dolarów. Samo doładowanie i tuning zostały przeprowadzone 18 kwietnia 2000 roku, kiedy samochód miał 6 108 mil przebiegu. Wraz z doładowaniem samochód otrzymał sprzęgło Stage 2, kompletne zawieszenie Dinan Stage 3, wydech Dinan, rozpórkę Dinan Front Strut i wiele więcej.

wydech Dinan

Obecnie

Dziś samochód ma na liczniku 102.824 mil. Był przechowywany w garażu (jest to barn find) przez ostatnie 10 lat, ale mimo to był regularnie serwisowany. W ciągu ostatnich 12 lat poprzedni właściciel przejechał nim tylko 2500 mil.

Dinan Z3 M Supercharged BMW żółte zaparkowane

Aukcja

Samochód wystawiony jest w amerykańskim serwisie Ebay bez ceny minimalnej. Kwota rozpoczynająca licytację to 20.000 dolarów. Właściciel zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia aukcji. Jak myślicie, ile taki samochód wart? Naszym zdaniem cena przekraczająca 50.000 dolarów jest jak najbardziej realna. 

Podobne

Dinan kontroler wydechu

Pilot do sterownia wydechem dla Twojego BMW lub MINI – TUNING

Zdalne sterowanie zaworem wydechowym Dinan pozwala zastąpić fabryczne działanie zaworu wydechowego i całkowicie otworzyć (lub zamknąć) zawór za naciśnięciem przycisku. Jak to działa? Po zainstalowaniu wystarczy nacisnąć górny przycisk dostarczonego pilota bezprzewodowego, aby całkowicie otworzyć zawór i cieszyć się maksymalnymi doznaniami dzwiękowymi. Alternatywnie, gdy zajdzie potrzeba, aby wydech był jak najcichszy, naciśnij dolny przycisk na…

BMW 507 roadster render Abimelec Design

Niech ktoś zbuduje tego roadstera BMW, bo jest piękny!

BMW 507 to jedno z najwybitniejszych dzieł BMW wszech czasów. Niestety ten klasyczny roadster okazał się zbyt drogi i nie odniósł komercyjnego sukcesu. Dzięki temu egzemplarze, które przetrwały do dziś, są sprzedawane za miliony dolarów i zasilają szeregi najwybitniejszych kolekcji samochodów. Kto odważyłby się przerobić takie cacko? Abimelec Design Odpowiadając na pytanie z poprzedniego akapitu…