BMW Serii 5 E28 wersja pick-up. Czy prototyp istnieje? Trends Magazines

BMW Serii 5 E28 wersja pick-up. Czy prototyp istnieje?

prezentacja bmw e28 całe auto

Jakiś czas temu na jednym z portali ogłoszeniowych pojawiło się na sprzedaż BMW e28 518 w wersji pick-up. W związku z tym, nasuwa się pytanie, czy to egzemplarz wyprodukowany przez BMW jako prototyp, czy może jednak modyfikacja właściciela?

Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Oferta sprzedaży tego egzemplarza była także zamieszczona na szwedzkim portalu blocket.se, cena to około 4500 zł:

screen ze szwedzkiego portalu ogłoszeniowego

Auto na portalu OLX.pl było wystawione przez pośrednika, który wycenił je wraz z dostawą pod dom klienta na 12 500 zł.

screen z portalu OLX.pl z ogłoszeniem

Stan wystawionej niepowtarzalnej „piątki” nie jest dobry

Ze względu na to, że opisywane E28 nie posiada napędu, nie jest sprawne. Możemy wywnioskować, że przedmiotem sprzedaży jest właściwie sama karoseria.

Nie jest ono wyprodukowane fabrycznie, tylko samodzielnie zmodyfikowane, prawdopodobnie przez jednego z poprzednich właścicieli. Zgodnie z historią pojazdu, wyprodukowano go w 1988 roku. Początkowo samochód był czarny. Wydaje się, że podczas przebudowy zmieniono kolor na biały. Mamy nadzieję, że ta sztuka trafi w dobre ręce, a nie na złom lub nie skończy jako skalniak tak jak BMW 5.

Niestety, nie jest to zaginiony prototyp BMW e28 w wersji pick-up

Aktualnie auto jest wyrejestrowane, wcześniej było zalegalizowane jako ciągnik. W Szwecji rejestruje się tak samochody, aby korzystać z różnych przywilejów jak np. prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy,  po ukończeniu 15 roku życia. Jednym z warunków, jakie musi spełniać taki pojazd to blokada prędkości do 30 km/h. Duża ilość modyfikacji prawdopodobnie doprowadziła do zaniedbana tego egzemplarza.

Wciąż to dobra baza na projekt

Auto znajduje się w Szwecji. Jest to potencjalnie dobra baza do odbudowy. Niewątpliwie będzie wymagała dużo pracy, chociażby przy odtworzeniu układu napędowego. Jednak byłaby to oryginalna realizacja, jedyna w swoim rodzaju. Nie ma zbyt dużo egzemplarzy tego modelu w wersji pickup. Przywrócenie do stanu oryginalnego i stylizowanie na klasyka bezsprzecznie mija się z celem.

Może za jakiś czas zobaczymy go na naszych drogach, tak jak BMW E28 Touring? Nietypowy projekt z Polski

Na koniec chcieliśmy pokazać Wam, jak wyglądało to BMW:

Foto: ogłoszenie OLX, przyp. Niklas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

3/15 PS DA1 – Pierwsze BMW

Korzenie marki BMW sięgają 1916 roku. W czasie pierwszej wojny światowej i tuż po niej przedsiębiorstwo produkowało silniki lotnicze. Przypomina o tym logo marki – pracujące śmigło w barwach flagi Bawarii. Od 1923 roku BMW produkowało motocykle. Historia pierwszego samochodu z biało-niebieską szachownicą sięga 1927 roku. Wówczas Dixi Fahrzeugfabrik Eisenach rozpoczęło licencyjną produkcję Austina Seven…

Sekrety układów kierowniczych w BMW

Sekrety układów kierowniczych BMW

Niegdyś odpowiadały jedynie za skręcanie przednich kół w wybranym przez kierowcę kierunku. Współczesne układy kierownicze mają zmienne przełożenie, potrafią korygować błędy kierującego, a nawet bez jego pomocy są w stanie wpasować auto w miejsce parkingowe. Jak wyglądała ewolucja układów kierowniczych? Miłośnicy BMW twierdzą, że stare dobre modele poznamy po ślimakowej przekładni kierowniczej. Rozwiązanie odeszło do…