BMW samo wezwało policję. Kierowca był pijany - Trends Magazines

BMW samo wezwało policję. Kierowca był pijany

Posiadacze nowoczesnych samochodów muszą mieć się na baczności, bo pojazdy same potrafią wzywać pomocy np. w czasie wypadków lub kolizji. Przekonał się o tym 36-letni kierowca.

Do komendy policji w Terespolu wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym pojeździe, który brał udział w kolizji lub wypadku. Zgłoszenie jednak nie wpłynęło od żadnych uczestników zdarzenia, a z centrali BMW. Operator domyślił się, że to samochód sam wysłał sygnał. Policjanci więc otrzymali prośbę o sprawdzenie zdarzenia, co dokładnie się stało.

Na miejscu okazało się, że faktycznie uszkodzone zostało BMW 3 Touring, które wypadło z drogi. Nikomu nic się nie stało, nie uczestniczył tam też inny pojazd, czy uczestnik ruchu. Policjanci jednak wyczuli, że 36-kierowca jest nietrzeźwy. Okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mało tego – mężczyzna nie ma prawa jazdy, a w trakcie kontroli kilkukrotnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Teraz stanie przed sądem, a za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak działa system eCall?

System eCall instalowany jest w samochodach w celu wzywania pomocy służb przez numer alarmowy 112. Jest on obowiązkowym wyposażeniem wszystkich nowo homologowanych samochodów na terenie Unii Europejskiej od 31 marca 2018 roku.

W przypadku manualnego połączenia z numerem alarmowym, poszkodowany może udzielić niezbędnych informacji służbom ratunkowym. System eCall można również aktywować samemu, wciskając przycisk oznaczony jako SOS, który znajdziemy w podsufitce. Przydaje się to w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem wypadku i chcemy jak najszybciej wezwać pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Wymarzone BMW E46 330Ci Cabrio

Każdy z was z pewnością marzy o jakimś BMW. Jedni o klasycznej i ponadczasowej serii 6 E24, inni o reprezentacyjnej serii 7, a jeszcze inni o prawdziwym agresorze z literą M. Dla Roberta, właściciela opisywanego samochodu, ideałem jest piękna i urokliwa trójka E46 z nadwoziem typu cabrio. Na spotkanie z niemieckim kabrioletem oraz jego właścicielem…

„BECOMING” – czy to pierwszy polski dokument o motorsporcie?

Twórcy nadchodzącego filmu dokumentalnego chwalą się, że będzie to pierwsza w Polsce seria dokumentalna o wyścigach. Zobaczcie zapowiedź serii "BECOMING". Głównym bohaterem będzie Michał Jakubek, którego gościliśmy kiedyś na łamach Trends. Michała możecie kojarzyć z festiwalem FLATOUT oraz JAPFEST. Film dokumentalny ma opowiadać nie tylko o zmaganiach Michała na torach, ale ma to być przede…